ananas9

Jak odejít z katolické církve?

Dobrý den, rodiče mě jako malou nachází pokřtít(žádné jiné obřady jsem nepostoupila) a tím pádem patří do katolické církve, ale já s tím nesouhlasím, tak se ptám jak z ní odstoupit? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
jmhad

Křest není žádný závazek k církvi. Ten je jen v mysli. Ale právě Váš názor, že křtem do nějakého spolku patříte, svědčí o nějaké vazbě na ni. Stačí si vyčistit hlavu a myslet na něco jiného.

Další odpovědi
gecco

Jak mi bylo kdysi ´vysvětleno´ – odejít z církve nelze, můžeš být pouze exkomunikován/a…
😉
Takže já si toho, že jsem křtěný a biřmovaný, prostě nevšímám…
😉

Šidlo

odísť z cirkvi sa dá.....google nájde návod

niečo ten úkon stojí......myslím, ale dokonca ani na Slovensku nezvyknú robiť prieky v samotnej byrokracií

ono, dobre si to rozmyslite, aspoň formálne niekam patriť je dôležitá sociálna imunita v prípade potreby…a ktorý klub má viac pobočiek a je povinný pomáhať svojím členom?

ak máte špeciálne problém s katolicizmom, radšej konvertujte

Agneta

Navštívíš katolický vikariát, vyplníš formulář, a jsi na svobodě. V případě členství ti totiž bude finanční úřad strhávat automaticky daně pro Vatikán, sice velmi malé (asi 300 Kč odhaduji) – a proto to mnozí asi ani nezaregistrují:DDD
(je to tak ve Francii)

jirka F

Nelze odejít z katolické církve

Ps: je pravda že ty co jsou v katolické církvi se nemohou oženit/vdát ?

někde jsem to slyšel a docela jsem se divil proč

Roman71

Před několika lety jsem řešil podobný problém. Vyřešil jsem ho tím, že jsem vyhledal farnost, ve které jsem byl jako dítě pokřtěn a poslal jsem na adresu farnosti písemnou žádost o vypsání z církve.
Tím má spojení s katolickou církví jako takovou skončilo. Na otázku faráře (se kterým jsem domlouval písemné náležitosti) proč odcházím a že budou problémy jsem odpověděl, že jsem si toho vědom a proto odcházím.
Já jsem v současnosti bez problémů, ale katolická církev je zmítána skandály s pedofilními kněžími a dalšími nepravostmi.

Chceš-li mít klid, udělej to podobně :)

Dochy

Jirka F: Tak tos slyšel pěknou ptákovinu… Vzhledem k tomu, že katolická církev docela lpí na takových věcech jako sex pouze v manželství by aplikací tohoto a tvého pravidla katolická obec docela rychle vymřela…
Pouze kněží apod. mají zpravidla závazek celibátu.

Dochy

Agneta: V ČR to takhle nefunguje. Možná na něco podobného přijdou až dojde definitivně na odluku církve od státu (tj. po CírkevníchVlá­daNásMateOzna­čenímRestitucích)