Rommík

Jak odebrat trvalé bydliště bývalé přítelkyni, když sama nechce a nechce se odstěhovat?

Trvalé bydliště
Doplňuji:
Najemní smlouvu nemám.

Nejlepší odpověď
ivzez

Nejde o „trvalé bydliště“, zákon hovoří o trvalém pobytu.

Napřed se musí přítelkyně odstěhovat, teprve potom lze zrušit trvalý pobyt.
(Dokud u Vás přítelkyně bydlí, úřad jí trvalý pobyt nezruší.)

Na základě čeho u Vás přítelkyně bydlí.
Byla to jen dohoda mezi Vámi,
nebo jste s ní uzavřel (pod)nájemní smlouvu?
Doplňuji:
Pokud jste s ní neuzavřel smlouvu, vyzvěte ji písemně k odstěhování,
v písemné výzvě jí dejte lhůtu na vystěhování a sdělte jí, že následujíící
den vyměníte zámek. Věci, že jí dáte do úschovny na její jméno a náklady.

Po odstěhování zajděte na obecní/městský úřad,
doložte, že Vám byt/dům patří, oznamte, že už u Vás nebydlí
a požádejte o zrušení jejího trvalého pobytu.

Úřad si může vyžádat např. svědectví sousedů
o tom, že u Vás přítelkyně nebydlí.

Shrnuji:
Napřed fyzicky vystěhovat,
potom zrušit trvalý pobyt.

Další odpovědi
anonym

Jsou dvě možnosti.

  1. Jsi majitelem bytu a dáš ji výpověď jako nájemci. Na úřadě doložíš doklady držení bytu.
  2. Jsi nájemcem bytu, na úřadě doložíš nájemní smlouvou.

K oběma případům doložíš písemnou výpověď. Pokud ti ji nepodepíše, pošli doporučeně poštou.
Jinak musíš doložit identifikační údaje osoby, které chceš zrušit trv. bydliště.
Doba ukončení trv. bydliště, zrušení v evidenci úřadu trvá 30 – 60 dnů.

Zdroj: http://www.olo­mouc.eu/zivot­ni-situace/osobni-doklady/1

setapouch

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20zru­sit%20trvaly%20po­byt

Rommík

A to ji jen tak odhlásí, nemusím ji hledat nové bydlení ?

anonym

Proč bys hledal, to není tvoje povinnost.