VeltaClassic

Jak odcestovat do Itálie se ztraceným občanským průkazem?

Zdravím, teď jsem zjistil, že jsem ztratil OP a pas nevlastním. Samozřejmě to půjdu nahlásit, ale za 10 dní odjíždím autobusem k moři. Lze to nějak zařídit, abych to nemusel rušit? Předpokládám že na potvrzení o občanském průkazu cestovat nelze. U Express pasu si nejsem jistý zda jde udělat bez OP a také je 1500 docela pálka. Je nějaká možnost (např. požádat o potvrzení na úřadě apod.)? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Na pas (nebo nový OP) ti stačí rodný list…
😉
Otázkou je, s ´kým´ tam jedeš – pokud s cestovkou, ale delegát nebude kontrolovat doklady ´účastníků zájezdu´, klidně můžeš jet bez dokladů, jen budeš riskovat průs-švih při případné kontrole totožnosti v místě (třeba při ubytování).

Další odpovědi
arygnoc

doporučujem zariadiť si cestovné doklady za každú cenu, inak radšej výlet oželieť.

talianská polícia je veľmi nepríjemná a keď vás chytia bez dokladov, počítajte s nákladmi za väzenie (zadržanie), overenie totožnosti a prípadnu deportáciu.

:-Q