Drakrok

Jak odčervit toulavé kočky?

Nechají se pohladit ale nic víc.Díky za rady:-)

Nejlepší odpověď
Funna

já kočce kupuju „sajrajt“, co se jí kape za krk…jen se to vetře do kůže, nic se nenastřeluje…ale stojí to přes 2 stovky…prášky odmítá, plivá je ze žrádla…ale taková hladová by ho třeba v zastrčené v kousku masa mohla zvldnout sežrat a nevyplivnout…a ten prášek stál před 4 roky 5 Kč..

Další odpovědi
mosoj

Caniverm nadrtit do nějakého dobrého žrádla. Toulavá kočka to vezme. Horší je to s domácí, tam ji to nastřeluji udělátkem od veterináře přímo do krku.
Problém je v tom, že je třeba aby to opravdu vzala najednou a ne po částech.

beer

S toulavými kočkami toto bude v domácích podmínkách celkem dost problém..
Preparáty se musí totiž aplikovat opakovaně v předem stanovených intervalech a až na výjimky také v přesně stanovených dávkách podle hmotnosti zvířete. Pokud toto není dodrženo, může dojít k tomu, že parazité získají určitou rezistenci (odolnost), preparát pak ztrácí účinnost a musí se z tohoto důvodu preparát nahradit jiným, s jinou účinnou látkou a stanovenou veterinářem.

Obávám se proto, že k řádnému odčervení toulavých koček nedojde nikdy a navíc i tak to bude ve snaze dosáhnout co nejlepšího výsledku dost nákladné jak finančně, tak i časově. Nicméně – aktivitě se meze nekladou.
Vet. praxe

Zdroj: http://www.ve­terinahb.cz/od­cerveni-psu-kocek/