Arutha

Jak odblokovat paměťovou kartu, která se sama aretuje?

SDHC paměťová karta – Nikon D5100. Stále se mi sama aretuje paměťovka. I když ji dám do správné polohy, přepínač se sám přepne během zasunutí. Setkali jste se s tím?

Nejlepší odpověď
gecco

Nesetkal – ale úplně stačí, když přepínač lehce (opravdu lehce) zakápneš sekundovým lepidlem (a počkáš, až s jistotou zaschne – ať se ti nepřilepí do šachtičky) – pak sice už nepůjde zablokovat proti zápisu, ale zapisovat na ni (a číst z ní) bude možné bez problému.
Taky je možné přepínač zvenčí přelepit třeba izolepou – ale pak riskuješ, že se izolepa při zasunutí karty v šachtičce uvolní a přilepí se někde uvnitř.
Ten přepínač neovládá žádnou elektroniku – jde jen o mechanické vymezení.
😉

Další odpovědi
dr.luha

Přepínač není mechanické vymezení, ale stlačuje elektrický kontakt umístěný ve zdířce.

gecco

dr.luha → už sis nějakou SD ´rozebral´?

gecco

dr.luha → omlouvám se, teprve teď jsem si tvou odpověď přečetl pořádně…
😉
A co jiného to je, než „mechanické vymezení“???
Prostě šachtičce mechanicky ´sdělí´, že je karta zapisovatelná…
Pokud jde o kartu, nemá přepínač jinou fci…
😉