Jak od sebe rozeznám mládě husy a kachny ?

Nikdy nepoznám zda-li se dívám na house nebo kachně. Lze je od sebe nějak jednoduše rozeznat ? Děkuji.

Nejlepší odpověď
01Ricco

Husí zobák se mi zdá trošku klínovitější oproti trošku ploššímu kachnímu.

Další odpovědi
Drap

Poznám to, nedovedu ale asi dobře popsat. Uplně čerstvě vylíhlé jsou téměř stejné. Husa ma snad krk o trochu delší, i ta žlutá barva je trošku jiná. Jak trošku povyrostou, tak už je to znát zcela jasně.

aramah

Poznáš to podle zobáku,pak kachničky jsou o dost menší
Chůze kachní je kolébavá a to dost znatelně.
Nevím jak ti to popsat na obrázku je to znatelné :)