danuleee

Jak očistit od staré barvy drobné dřevěné ozdoby?

Doplňuji:
Jsou to vyřezávané díly přidělané na dveřích skříně Ludvík XVI

Nejlepší odpověď
Drap

Od jaké barvy a z jakého materiálu jsou ozdoby ? Bez těchto informací se odpovědět nedá

Další odpovědi
briketka10

jaká barva je na těch dílech
a dveře mají jaký materiál ??

Hykam

Pokud je to hodně stará skříň, asi bych kontaktoval nějakou firmu, která se zabývá renovací starého nábytku. Neodborným zásahem bys ji mohla nenávratně zničit.

gecco

Pokud jde opravdu o dřevo, pak nejjednodušší volbou le louh (sodný, draselný) – ale pozor, jde o dost nebezpečné žíraviny.
😉

danuleee

Je to smrk a jsou to ozdoby vyřezávané. Skříň je Ludvík XVI. Již jsem očistila skříně, opálila, obrousila, vysála, zakytovala drobné nedostatky a nevím, co s těmi ozdobami. A jak nanášet barvu? Štětkou, nebo válečkem? A mám dávat nejaký podklad? Např. zákl. barvu? Prosím o pomoc, sos!