zvonisek

Jak ochránit rodinu před nákazou covidem 19?

Hlavně prarodiče, s kterými bydlím. Vse zařazují sama, oni nechodí vůbec ven, ale i tak se asi zblázním strachem o ně, nikoho jiného nemám.

Nejlepší odpověď
orwell

Zbláznit se nepomůže, ale je třeba dodržovat mnohokrát omílaná doporučení. Podle úplně poslední informace, kterou mám přímo od jistého lékaře, se počítá s tím, že virus stejně projde napříč celou populací a nic s tím neuděláme. Jde jen o to, aby se to rozumně rozložilo v čase a nebylo to najednou. Tuto pravdu nám asi těžko řeknou na plná ústa. Takže nepanikařit, dodržovat co se má a doufat! Já už taky patřím do ohrožené skupiny a nehroutím se z toho.

Další odpovědi
Drap

Co nejméně někam chodit, desinfikovat. Jiná možnost neni.

Edison

To je těžký. Rad jsou spousty a spousty. Lepší by asi bylo někam zavolat, třeba Život 90: https://www.zi­vot90.cz/cs/a­sistence/psycho­logicka-poradna
Podobných organizací je opravdu nepřeberně, prakticky v každém městě, okrese, kraji…

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?lr=lan­g_cs&newwindow=1&tbs=lr­%3Alang_1cs&sxsrf=­ALeKk02hAKdAjeX­VQpX86JcBW3gK_ob­zFw%3A1585992984383&e­i=GFWIXtPzFsra­sAeI0YaIBg&q=co­vid+kontakty+po­moc+senior%C5%AF­m&oq=covid+kon­takty+pomoc+se­nior%C5%AFm&gs_lcp=CgZ­wc3ktYWIQAzoEC­CMQJzoFCCEQoA­E6BAghEBVKDggXE­goxMS0xMzJnMTMx­SgsIGBIHMTEtNGcxM1CXkwtY­_7MLYKLAC2gAcAB4A­IABhAKIAfcQkgEG­MTAuNC4zmAEAo­AEBqgEHZ3dzLXdpeg&s­client=psy-ab&ved=0ahUKEw­jT38yjvM7oAhVKLew­KHYioAWEQ4dUD­CAs&uact=5

Funna

znovu…HLANĚ SE UKLIDNI A NEPANIKAŘ…ničemu nepomůžeš…dodržuj hygienu a pokud máš obavu o prarodiče, choď i doma v roušce…ale hlavně se uklidni – všechny tvé příspěvky zde jsou o tvé panice, kterou nikomu, ani ničemu nepomůžeš…

da ny

Snadno, v klidu,s rozvahou, bez přehánění, strasu a s rozumem.
Sama se zdržujte co nejkratší dobu mezi lidmi (v obchodech, dodržujte
odstup a potřebnou hygienu. Víc dělat nemůžete.
Možná zkuste vyhledat pomoc odborníků, pro Vaše nepřiměřené obavy, reakce.

paul1

Děláte to dobře, držím Vám palce. A nebojte se

Edison

Orwelle, tuhle pravdu už říkají nejmíň měsíc. Prakticky všichni. Chce to poslouchat všechna vyjádření… a hlavně, nenechat si některá zapadnout v návalu honby za penězi a dalšími hmotnými statky.