veselapaja

Jak ochránit příteluv majetek před moji exekucí

Dobrý den, před nějakým rokem jsem žila v německu a bohužel jsem si tam nadělala nějaké dluhy. Které mi asi trochu naskákali během té doby. žiji ted s přítelem a míminkem v malém bytě. Sice se s nimi snažím domluvit že jsem tenkrát byla bez peněz a ráda bych to splácela, vlastně jsem se jim ozvala jako první po těch letech. Snad se mi to podaří, ale pokud bych se nedomluvila a šli by po mě s exekucí co mám dělat? Přítel si nezaslouží aby mu vzali majetek kvuli mým problémum. Moje otázka má několik částí. takže popořadě.

  1. jak asi dlouho trvá než se tahle věc dostane do čech k českým exekutorum? Lze si pak eventuelně i s českým exekutorem dohodnout splátkový kalendář? Mě už teda aspon jdnou exekutorka poslala dopis že se zavazuji že budu splácet tolik a tolik
  2. Jak a čím ochráním příteluv majetek i v případě že na některé věci nemá doklad že jsou přímo jeho?
  3. a přinejhorším máme malé miminko. Co nám exukotoři mužou vzít? Mužou obestavit i příteluv učet? I když je to otec dítěte ale ne muj manžel?

Doplňuji:
pro Alycon- dlužím dva roky, napsala jsem jim že se omlouvám, že jsem ve zmíněné době byla bez pěnez a ted to chci splácet. Zaslala jsem jim adresu,kterou po me chtěli a poprosila je už několikrát aby mi zaslali číslo učtu. :) takže jo chci splácet, ale nejdřív přeci musím vědět kam. :) Děláte ze mě uplně hrozného člověka. :) Kdyby mi bylo jedno co se stane tak to nepíášu. Já se snažím, komunikuju a pořád opakuju že splácet budu. Ted by měla částka být nanejvýš 25 000kč i s uroky. Já chtěla spíš vědět co se muže dít a v jakém časovém intervalu pokud bych se nedohodla. Ne vaši kritiku na moji osobu. :)

Odpovědi
alcyon

pisete, ze byste to rada splacela, ale asi to teda stale nesplacite. Pokud se ozvete, priznate chybu, tak se s nima vzdycky da domluvit na splatkovym kalendari, ktery ovsem musite bezpodminecne dodrzet!!!
Ovsem tez nevim o jaky castky se jedna a kolik let jim to dluzite.

Nedovedu si predstavit, ze byste se nedomluvila s nemcema, proste ste si pucila a oni ty penize chteji (prekvapive), takze proste zacnete splacet a bude to vsechno v pohode.

p.s. jak to myslite, ze pritel si nezaslouzi aby mu vzali majetek kvuli vasim problemum? To si snad nezaslouzi nikdo, ne? Vy ste si ty problemy nadelala, tak na nic necekejte, stejne tomu neutecete a cim driv to zacnete splacet, tim lip pro vas.

Takze moje rada na vsechny vase otazky, jak ochranit priteluv majetek, co vam exekutori muzou vzit (treba i vsechno, pokud to nezacnete resit) je: Zacnete co nejdrive splacet.
Doplňuji:
2 veselapaja: ukazte mi v mem prispevku, kde kritizuju vasi osobu :) proste sem to psal obecne, je dobre, ze s nimi komunikujete a castka je opravdu malinka (podle toho jak ste psala, sem myslel, ze se pohybujete v o radech vetsich castkach)

podle vasi otazky mi spise vyznelo, ze chcete splacet, ale nesplacite, proto jsem mozna pouzil takovy ton, pouze ve vas prospech, abyste splacet zacala, zmylil jsem se a jsem rad, ze mate rozum, na rozdil od plno dalsich lidi, co sem poznal a maji podobne problemy.

Dochy

dovolil bych si reagovat na huxu: Podle toho co vím tak by executor neměl sáhnout na přítelův účet (pokud vám na něj nechodí vaše výplata či jiný příjem). Ale pokud u něj bydlíte, bohužel se může „oprávněně domnívat“ že věci v bytě jsou vaše a tedy je začít zabavovat…

Hlada

Nepíšete to nejdůležitější. Byla jste odsouzená, rozsudek nabyl právní moci a vy jste přesto nezaplatila? Bez toho nemúže exekutor konat. Ve vašem případě bych se nebál nespravedlnosti exekutora, ale především nárůstu dluhu o soudní a exekutorské poplatky. Jedná se o malou částku, kterou přece nemůže být problém zaplatit hned celou a soudy zastavit. Určitě máte doma nějaké věci, které můžete prodat výhodněji sami než v exekuční dražbě.

huxa

Jestli ten dům není psaný na tebe, neměl by to být problém. Také je hodně zákonů ochraňujících před exekucí rodiče s malými dětmi, projevuješ ochotu splácet, takže:
Když se nebudou chtít dohodnout, klidně jim to zaplatit naráz, případně když k tobě dojde exekutor, zavolat policii a řešit to případně i za přítomnosti policie (není prostě akceptovatelné, aby ti exekutor něco vzal, když mu budeš dávat rovnou peníze). Půjčovat si na splacení půjčky je hloupost, pokud jsi hloupá a v tomto koloběhu zůstaneš, ovšem když budeš s těmi lidmi nebude domluva, nejsnazší doopravdy bude, když si půjčíš od rodiny, banky, sáhneš na úspory, prodáš auto, apod. a dluh splatíš jednorázově. Přítel, dokud se s ním neoženíš, je brán zákony téměř jako cizí člověk, takže o jeho účet, případně o jeho věci se bát moc nemusíš, ovšem stát se může cokoli, zákony se ne vždy dodržují a proto je nejsnazší udělat to, co jsem napsal výše.

kristýnary

Nejlepší ochrana majetku je prostřednictvím svěřenského fondu. Není se čeho bát. O majetek nepřijdete a na druhou stranu bude chráněný, takže vám ho nemůže nikdo vzít. Pokud jste v tak těžké životní situaci, určitě doporučuji mrknout na https://fivoka­.cz/sluzby/sve­renske-fondy , kde najdete veškeré informace, co je svěřenský fond a jak by vám ve vašem případě mohl pomoci.

novaklen

Naprostý souhlas. Sverenecky fond je přesně k tomuto účelu jako stvořený. My sami v poslední době nad jeho založením také uvažujeme. Co jsem tak koukala, tak asi nejsolidněji vypadají https://www.al­phacitizen.com/cs/ takže asi vsadíme na ně.

StandaSan

Důležité je vždycky hlavně jednat a komunikovat, pak se dá domluvit skoro na všem :) Pokud se někdo bojí, že ho do exekuce zatáhnou, tak se to možná dá vyřešit anonymním offshore účtem. Sám jsem ho nikdy neměl, takže nevím, jaké tam jsou přesně výhody a podmínky, ale můžete se o detailech informovat např. tady https://www.i­offshore.cz/ :)