cvikra

Jak ochránit pole proti zlodějům?

Nejlepší odpověď
dubraro

Asi není jiná možnost, než oplotit a/nebo hlídat. Dříve na to existovaly osoby, kterým se říkalo hotař, správně česky poklasný.

Další odpovědi
Drap

Hlídat ho, nebo pěstovat plodiny pro zloděje neatraktivní.

Kryšpín

Pěstovat řepku, nebo kukuřici na to jsou krásné dotace, je toho dostatek a nikdo to většinou nekrade

marci1

Aby si pole ohlídali, někteří přes noc u pole stanují. 🙂
http://www.de­nik.cz/z_domo­va/hlidani-poli-s-cesnekem-majitele-na-nich-stanuji-20140701-pzxr.html

zjentek

Jedním ze způsobů je částečně znehodnotit plodinu.