mamm11

Jak ochránit majetek pro děti?

Dobrý den, jsem 9 let rozvedená a majetkové vyrovnání jsme neudělali.Dům jsme postavili na pozemku, který mi darovala po svatbě má matka, podotýkám pouze na mé jméno i zemědělskou půdu. Přítelkyně mého ex manžela nyní chce podíl z mých pozemků, má na to exmanžel nárok?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Hlada

??????????????,

Od platnosti NOZ je součástí pozemku i stavba. V § 3056 se píše, že vlastník pozemku má předkupní právo ke stavbě a stejně tak vlastník stavby předkupní právo k pozemku.
Ve vašem případě by asi bylo nejjednodušší i spravedlivé, kdyby manžel odkoupil polovinu pozemku a stavbu (jako celek i s pozemkem) jste měli v KN zapsánu v podílovém spoluvlastnictví.

Pepa25

??????????????,

Ach, vy ženské.

  1. nechápu, jak mohl proběhnout rozvod bez majetkového vyrování. To váš ex byl takové ťululum, že vám prostě nechal společně postavený dům a odešel?
  2. nechápu, proč sem píšete manipulativní otázku (ty děti nejsou ex-manžela?
  3. nechápu, proč se vůbec s nějakou přítelkyní bavíte …