Agneta

Jak ochránit auto před silným krupobitím?

Šest centimetrů velké kroupy rozbijí skla, a udělají boule na plechu. Jak byste to auto přikryli aby se nic nestalo?

*Drap, otázka není o uschování do garáže, bohužel…:DDD

Nejlepší odpověď
gecco

Musíš rozložit působení ´síly´ dopadu na co největší plochu – a záleží , co máš k dispozici – deka, matrace, desky (dřevo, polystyren…), pomůže i vrstva sena (balíky slámy) nebo kupa větví…
😉

Další odpovědi
Quimby

Jako nouzové řešení může přehodit přes střechu a čelní sklo starou deku. A třeba ji přivřít do dvěří.

nenene100

Tohle je docela problém, hlavně u nových aut.
Můj soused má 2 auta, starou Felicii a novou Vitaru, auta parkoval vedle sebe a když přišlo krupobití, tak Felicii se nic nestalo, ale Vitara byla komplet potlučená. Nechal to opravit, ale bylo to pořád vidět, tak si na to nechal dát nějakou ochrannou folii.

Drap

Uschovat ho do garáže. Všechny ostatní způsoby by byly zbytečně nákladné a zdlouhavé

anonym

To se mi stalo při jízdě, když začalo krupobití, ale měl jsem štěstí, že jsem zrovna projížděl pod kaštany a tak jsem zastavil na bezpečném místě. Horší by to bylo na volném, nechráněném prostranství.

P.S. Jugar, ne každý má pojištění proti živelným pohromám.

mosol

Drap má pravdu, jedině někam schovat.

Jinak nevím, jak tvoji nesmyslnou otázku zodpovědět:D

Frogman

Asi před 8 lety jsem byl s bratránkem a jeho rodinou v Chorvatsku a jednou přišly tak velké kroupy, že jsme museli jít ven s dekou a zakrývali jsme skla u auta, aby se nerozbila, protože pár autům okolo už se to stalo. Co nám zbývalo…
Na druhou stranu to byla dobrá masáž zase… :DDDDD

anonym

Nechal bych to,tak jak to je,at to pijoštovna zaplatí.
Dá se pojištění sjednat.
http://www.roz­hlas.cz/zpravy/do­maciekonomika/_zpra­va/proti-kroupam-lze-auto-pojistit-v-ramci-havarijniho-pojisteni-i-povinneho-ruceni--1240202

bolak

Stačí plachta, akorát ji nesmíš položit na auto ale spíš ji pověsit tak aby byla pár centimetrů nad autem. Třeba zapíchnout nějaký kůly okolo auta a na ně plachtu, nebo upnout za třeba k okapu pod úhlem 45 st. a dole pak k zemi podobně jako stan. Další možnost je třeba píchnout auto někam mezi stromy, ale to bude fungovat jen do listopadu :)

lucka470

Tohle je spíš, když se auto poničí díky krupobití, ale když už se něco takového stane, je dobré vědět na koho se obrátit. Já jsem si poničené auto nechala opravit u http://www.united-c.cz/vime-jak-opravit-dulky-po-krupobiti/ a tuhle firmu bych doporučila všem, opravují opravdu precizně.

Kamilovo

Příspěvek smazán administrátorem.

Agneta

Jugare > já jsem proti pojišťovnám, já bych si nikdy nic nepojistila…:DDD
Ale taky bych jim to přála:DDD

Mc Merkurion

vona taky pojišťovna prd zaplatí,toto je nadělení shůry a to se neproplácí…

ReHu

Mně už pojišťovna potlučené auto platila. Bylo to slušný.
Sranda byla, když jsme značili důlky.
Jeden každý se zakroužkoval. Šlo to špatně smýt a jezdila jsem s tou „ozdobou“ celkem dlouho.
A…účetní mi povídal o jeho sousedovi, který koupil auto za dobrou cenu a dolíky po kroupách byly jak půl vejce :'(. Prostě ne jen nulová výbava a slabý motor. Šetří se všude, tak i tenké plechy.

anonym

Ano,pojistit auto lze.
http://www.roz­hlas.cz/zpravy/do­maciekonomika/_zpra­va/proti-kroupam-lze-auto-pojistit-v-ramci-havarijniho-pojisteni-i-povinneho-ruceni--1240202

gecco

Ono to má ještě jeden aspekt, terý pojišťovna ´neřeší´ – to, že tě krupobití zastihne na cestě a máš to do cíle pár set kiláků – třeba bez čelního skla je to zážitek i ve slunečném létě…
😉