Avatar uživatele
Agneta

Jak ochránit auto před silným krupobitím?

Šest centimetrů velké kroupy rozbijí skla, a udělají boule na plechu. Jak byste to auto přikryli aby se nic nestalo?

*Drap, otázka není o uschování do garáže, bohužel…:DDD

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, bolak, redy, briketka10, Frogman, gecco, nenene100 před 3116 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Musíš rozložit působení ´síly´ dopadu na co největší plochu – a záleží , co máš k dispozici – deka, matrace, desky (dřevo, polystyren…), pomůže i vrstva sena (balíky slámy) nebo kupa větví…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Quimby

Jako nouzové řešení může přehodit přes střechu a čelní sklo starou deku. A třeba ji přivřít do dvěří.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nenene100

Tohle je docela problém, hlavně u nových aut.
Můj soused má 2 auta, starou Felicii a novou Vitaru, auta parkoval vedle sebe a když přišlo krupobití, tak Felicii se nic nestalo, ale Vitara byla komplet potlučená. Nechal to opravit, ale bylo to pořád vidět, tak si na to nechal dát nějakou ochrannou folii.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Uschovat ho do garáže. Všechny ostatní způsoby by byly zbytečně nákladné a zdlouhavé

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To se mi stalo při jízdě, když začalo krupobití, ale měl jsem štěstí, že jsem zrovna projížděl pod kaštany a tak jsem zastavil na bezpečném místě. Horší by to bylo na volném, nechráněném prostranství.

P.S. Jugar, ne každý má pojištění proti živelným pohromám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosol

Drap má pravdu, jedině někam schovat.

Jinak nevím, jak tvoji nesmyslnou otázku zodpovědět:D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Frogman

Asi před 8 lety jsem byl s bratránkem a jeho rodinou v Chorvatsku a jednou přišly tak velké kroupy, že jsme museli jít ven s dekou a zakrývali jsme skla u auta, aby se nerozbila, protože pár autům okolo už se to stalo. Co nám zbývalo…
Na druhou stranu to byla dobrá masáž zase… :DDDDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nechal bych to,tak jak to je,at to pijoštovna zaplatí.
Dá se pojištění sjednat.
http://www.roz­hlas.cz/zpravy/do­maciekonomika/_zpra­va/proti-kroupam-lze-auto-pojistit-v-ramci-havarijniho-pojisteni-i-povinneho-ruceni--1240202

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Stačí plachta, akorát ji nesmíš položit na auto ale spíš ji pověsit tak aby byla pár centimetrů nad autem. Třeba zapíchnout nějaký kůly okolo auta a na ně plachtu, nebo upnout za třeba k okapu pod úhlem 45 st. a dole pak k zemi podobně jako stan. Další možnost je třeba píchnout auto někam mezi stromy, ale to bude fungovat jen do listopadu :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
lucka470

Tohle je spíš, když se auto poničí díky krupobití, ale když už se něco takového stane, je dobré vědět na koho se obrátit. Já jsem si poničené auto nechala opravit u http://www.united-c.cz/vime-jak-opravit-dulky-po-krupobiti/ a tuhle firmu bych doporučila všem, opravují opravdu precizně.

před 1237 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kamilovo

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1495 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

Jugare > já jsem proti pojišťovnám, já bych si nikdy nic nepojistila…:DDD
Ale taky bych jim to přála:DDD

před 3116 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

vona taky pojišťovna prd zaplatí,toto je nadělení shůry a to se neproplácí…

před 3116 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Mně už pojišťovna potlučené auto platila. Bylo to slušný.
Sranda byla, když jsme značili důlky.
Jeden každý se zakroužkoval. Šlo to špatně smýt a jezdila jsem s tou „ozdobou“ celkem dlouho.
A…účetní mi povídal o jeho sousedovi, který koupil auto za dobrou cenu a dolíky po kroupách byly jak půl vejce :'(. Prostě ne jen nulová výbava a slabý motor. Šetří se všude, tak i tenké plechy.

před 3116 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ano,pojistit auto lze.
http://www.roz­hlas.cz/zpravy/do­maciekonomika/_zpra­va/proti-kroupam-lze-auto-pojistit-v-ramci-havarijniho-pojisteni-i-povinneho-ruceni--1240202

před 3115 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Ono to má ještě jeden aspekt, terý pojišťovna ´neřeší´ – to, že tě krupobití zastihne na cestě a máš to do cíle pár set kiláků – třeba bez čelního skla je to zážitek i ve slunečném létě…
😉

před 3116 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek