iemms

Jak obnovit smaltovanou vanu? Lze to?

Je to vana stará 36 let, smalt je na některých místech úplně sedřený, na novou nemám nebo by to bylo levnější?

Nejlepší odpověď
anonym

Není to zas až tak složité.Jednu vanu jsem si kdysi natíral,ušlo to.

Zdroj: http://bydleni­.centrum.cz/ra­dy-a-navody/2009/8/13­/clanky/renova­ce-vany-naterem/

Další odpovědi
Miroslavst

Záleží na opotřebení. Prodávají barvu-smalt ale jeho velokost (alespoň co vím) je tuba vteřinového lepidla.
Poškozená místa se očistí, odmastí a natřou přiloženým štětečkem a důkladně nechá zaschnout.
Možná by bylo levnější sehnat vanu od někoho kdo předělává koupelnu a vanu nemá tolik poškozenou.
Opravdu záleží na poškození. Pak se také nabízí zda pokud se vana bude měnit, není opravdu lepší budovat již novou vanu, jelikož bourat a stavět podezdívku pod vanu použitou je také určitý náklad a tento by se v budoucnu opakovbal s vanou novou.

verka

Mám koupenou barvu a k tomu tužidlo, je tam poměr barev a já si to neumím namíchat. Tak kdybyste to vyzkoušel dřív než já , dejte mi,prosím ,vědět, jak jste dopadl, teda spíš, jak dopadla ta vana!

elektrikář

Jsou firmy která provedou nástřik plastem, povrch se musí důkladně odmastit.Všechny barvy jsou jen krátkodobé řešení.Řešil bych to později až budete mít na novou. Stavební firmy vám mohou udělat rozpočet a splátkový kalendář.
Na každé barvě je návod k použití. Pokud si nejste jistá vente barvu do obchodu a nechte si to vysvětlit.