Jak obnovit po roce SIM kartu?

Došlo k zašatročení MT. MT našel po tom roce. Má tam kredit 700 Kč, navrhl jsem mu domluvu s operátorem. Nechce o tom slyšet (operátor) a tak mu navrhuji nezákonné obohacení operátora.Ať se obrátí na PČR s trest. oznámením a posílit to na ČTU.

Nejlepší odpověď
Zbynas

U každého operátora dnes platí, že kredit je platný pouze do určitého data, poté propadá operátorovi (je to v podmínkách u každého operátora). Kredit propadá u velkých operátorů (O2, T, Vodafone) za půl roku až rok, u těch jakoby operátorů to ještě nedávno bývalo méně (3 měsíce), nyní to téměř všichni posunuli na půl roku. Roční doba u hlavních operátorů zůstává.

Jedná se o preventivní opatření – čísel je málo a pokud je SIM neaktivní (např. ztracená), potřebují uvolnit číslo pro další prodej. Je to standartní způsob používaný téměř od počátku vzniku mobilních operátorů …

Žaloba za obohacení? Když je ve smlouvních podmínkách jasně dáno, že kredit má určitou plastnost? (Z důvodu, který jsem napsal). To je k smíchu ;)

Další odpovědi
anonym

No – nejdřív ať si dotyčný prostuduje smlouvu s operátorem (Všeobecné podmínky…).
Mnohdy je totiž jednou z podmínek předplacené karty to, že jednou za nějakou dobu dojde k jejímu dobití – pokud to nedodržel, jde o porušení smlouvy a nějaké trestní oznámení nemá význam.
Teoreticky by bylo možné postat stížnost na ČTÚ – ale nemyslím si (viz výše), že by uspěl.
Dále – co dotyčný podnikl (ve vztahu s opem) poté, co telefon „zašantročil“? – bloknutí karty, vystavení nové…