Jiří Bohumil

Jak obnovit Android 4.4.2 co možná nejjednodušeji na mobilu odrovnaném virem?

Vnučka si stáhla, prý dokonce z GooglePlay, do mobilu virus „Trojský kůň“. Stále se zobrazovaly Play Girls a telefon nešel seriozně obsluhovat. Provedl jsem pomocí apky antiviru ESET Mobile Security kontrolu (bylo napadeno cca 28 souborů) a likvidaci (podařilo se cca 8 souborů), u zbytku se vypsalo, že jde o soubory OS a tyto nejde odinstalovat. Poté jsem tedy přistoupil k provedení uvedení mobilu do továrního nastavení pomocí Recovery modu, vymazal jsem data a paměti a resetoval jsem telefon do továrního nastavení. Po resetu mi ale telefon vždy naběhne do uvítacího modu s nápisem „Welcome“ a sekne se, úvodní obrazovka se nezobrazí a telefon nejde vůbec ovládat ani vypnout. Je možno vypnout pouze vyjmutím baterky. Zapnutím HV se opět uvede do stavu s uvítací formulací a opět proces skončí, mobil se „sekne“ a je jej nutno vypnout opět pouze vyjmutím baterie. Myslím si, že jde o poškození OS a jeho souborů virem a bylo by nutné přeinstalovat nově po rootnutí celý OS. Pročítal jsem různé rady, ale zatím z nich nejsem stále dosti chytrý. Nevím, zdali je mobil rootnutý už od výrobce (prý některé už jsou) a nevím, kde vzít na počítači nový OS Android 4.4.2, instalovatelný původně výrobcem do mobilu a jak jej do něj dostat. Je možno jej nainstalovat (zkopírovat) na SD kartu a z této jej instalovat v Recovery modu, který na poškozeném mobilu spustit jde, do poškozeného mobilu? Na mobilu jde rovněž spustit zajímavý, zřejmě rovněž nějaký testovací modus, při stisku „zeslabení“ + HV, (do klasického Recovery modu Androidu se dostanu stiskem „zesílení“ +HV), ten je v čínštině, velmi obsáhlý a obsahuje velké množství různých a zajímavých testů, ovšem do výchozího nastavení mobilu mi nepomohlo nic. K upřesnění doplňuji typ mobilu: NoName, někde bylo také uvedeno S5, board C3000, Android 4.4.2, Karnel Ver.: 3.4.5 (root@zy-1)(gec version 4.6.x-google 20120106) SW Ver.:ALPS.JB3­.MP.V1.30, Custom Build Verno 1425902810. Toto vše zjištěno v čínském testové modu. Má někdo polopatický návod k možnosti obnovení OS tohoto mobilu? Nejsem žádný „lumen“, stále se učím (a už je mi sedumdesát). Má-li někdo čas a hlavně chuť, dejte mi vědět, případně budu komunikovat v anketě. Děkuji všem, kteří se ozvou. Jiří.

Teď mě ještě napadlo, máme ještě jeden mobil, úplně stejný, provozuschopný. Bylo by možné z tohoto nějak „stáhnout“, třeba v Recovery modu, OS Android 4.4.2 na SD kartu a z té jej, opět v Recovery modu, instalovat do druhého mobilu s poškozeným OS? Možná je to blbost, asi to nejde, že?

Odpovědi
no name :D

Mám pro tebe 2 možnosti, které by mohly fungovat

  1. je že zajdeš do prodejny mobilů a zeptáš se jestli by ti ho nezkusili opravit a ještě musíš popsat jak se to stalo možná to vyjde možná ne. tímhle způsobem vás to přijde cca do 1000 Kč ,–
  2. možnost je podívat se na videa nejlépe z YouTube najít si „jak obnovit požkozený android os verze 4.4.2“ a následovat tutorial krok za krokem možná tam nebudou videa ale ještě tu je šance jestli umíš anglicky tak si zkus vyhledat „how to repair android system 4.4.2“ a taky jít krok za krokem.

Hodně štěstí :)

Ganymede

Jeste by byla jedna moznost, ale trochu tezka.. Ja jednou predelala android na vyssi a tady by to mohlo fungovat tak, ze stahnete dany android a pres recovery mod nainstalujete, ale musite podle navodu z youtube jako ja :D ale myslim, ze vetsina z nich je anglicky viz no name :D

Roman71

Přijde na to, co je to za model a výrobce. Většinou stačí, pokud je to možné, zapnout mobil trojkombinací tlačítek Home – Volume down – Power.
Telefon nastartuje do Factory mode. Doporučuji smazat obě Cache partitions a potom zvolit cosi jako Factory recover (factory reset).

Může se model od modelu lišit. Doporučuji Googlovat :)