Lukas27

Jak oblíbené je očkování proti Covidu mezi mladými lidmi?

Odpovědi
ten který je

No,oblíbené nevím,ale zájem bude asi veliký.Mnoho mladých lidí je zadlužených,mají hypotéky a tak budou muset tihle ekonomičtí otroci být poslušní a podřídit se tlakům v zaměstnání.Os­tatní budou mít zájem také.Koupání v Chorvatsku nebo paření v hospodě bude jejich motivací.

autacek

Asi moc ne, dle toho jak rychle se uvolnilo přihlašování jednotlivých věkových skupin.

Pepa25

Těžko říct, statistiky jsou k dispozici, ale je zapotřebí brát v úvěhu, že pro mladé bylo očkování otevřeno nedávno a vzhledem k dovoleným někteří váhají s termínem registrace očkování kvůli nutnosti dodržel pevný termín druhé dávky.
Také jsou významné regionální rozdíly, třeba v Praze je v některých věkových kategoriích naočkován skoro dvojnásobek lidí než někde na venkově.
Aktivní zájem projevilo i v té nejmladší skupině necelých 40%:

Zdroj: https://ockova­ni.opendatalab­.cz/statistiky

zjentek

Upřímně, já ho vůbec nemusím. (;

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

zjentek: tak očkování asi nemusí nikdo, málokdo je sadista, aby do sebe nechal s nadšením píchat jehlami. Já to „oblíbené“ pochopil ve smyslu kolik lidí do toho jde, i když nemusí.
P.S. Dotaz byl na mladé 😉