Pavlina.K

Jak objednávat na dresslink.com přes kartu Maestro?

Odpovědi
cochee

  1. Přihlásíš se (nebo zaregistruješ, nakupuješ-li tam poprvé)
  2. Nakoupíš – jde-li o jedno zboží, využij „Koupit ihned,“ pokud kupuješ více různých kousků, vložíš to do nákupního vozíku
  3. Zkontroluješ a odsouhlasíš celkový účet/nákup
  4. Zkontroluješ příp. upravíš doručovací adresu
  5. Zvolíš společnost či metodu doručení zboží, liší se navzájem cenami a rychlostí doručení
  6. Zvolíš způsob platby. Zde jsme u té Maestro karty. Kartu nelze (podle obrázkového průvodce) použít přímo, musíš si zařídit platební zprostředkování buď PayPal anebo Alipay, které tvoje Maestro použijí. Toto je ovšem samostatná operace předčící svou složitostí celý tento nákup a hlavně aspoň u PayPal (s Alipayem nejsem obeznámen) to nejde hned, protože karta zaregistrovaná k operacím u PayPal se musí ověřit, což se provádí úvodní platbou malého obnosu a zpětným ověřením čísla této platební transakce. Vše je navíc komplikováno tím, že PayPal je jen velmi omezeně přeložen do češtiny, takže pokud neumíš anglicky, musí ti s tím někdo pomoct.
  7. Zkontroluješ obnos k zaplacení, složený ze sumy za zboží a poplatek za poštovné a definitivně ukončíš/odešleš objednávku.
  8. Pomocí zvoleného způsobu zaplatíš.

Převzato z tamního průvodce nákupem, viz zdroj – přestože však přepneš v horním menu na češtinu, průvodce není přeložen a zůstává v angličtině.

Často takhle pomáhám s nákupy známé, většinou je největší problém rychle zjistit, jestli ten éšop zasílá taky do Čech (resp. na Slovensko, ta známá je Slovenka).

Doporučoval bych proto začít tím založením PayPal účtu, bude se to hodit, obrovské množství éšopů placení PayPalem podporuje. Upozorňuju ještě, že ta Maestro karta musí mít bankou povolené internetové transakce – pokud nevíš jistě, že má, ověř u své banky.

Zdroj: http://cz.dres­slink.com/html/sh­opping_guide.html