Tombik

Jak obejít dansguardian?

Na školních pc máme zablokované stránky pomocí dansguardian, jak to obejít?
Doplňuji:
Blbost, i kdyby to byli seblbjejší správci, tak ten program pozná, že se jedná o přenos dat z toho serveru, s ip adresou to nemá nic společného…

Nejlepší odpověď
anonym

zkus zadat adresu do http://anonymou­se.org/anonwww­.html

není to rozhodně na zpřístupnění youtube videí nebo podobně náročných služeb, rychlost tohoto přístupu bude spíše mizerná, ale mělo by to jít, pokud s tím vaši správci nepočítali.
Doplňuji:
ach jo … když tomu nerozumíte, odpusťte si alespoň sbytečné průpovídky, „blbost“ to není … podstatou anonymizeru je totiz PRAVE TO ze prenos dat se odehrava pres prostrednika a tedy prime spojeni mezi oteviranou strankou a vasim pocitacem neexistuje a nelze jej trivialne blokovat.

Další odpovědi
GangstaHelper

Rozhodně zkusit ten anonymizér. Je ale možné, že i když ten program NEPOZNÁ (a to nepozná), že se jedná o přenos z toho serveru, je možná schopen rozpoznat, že se jedná o tu stránku (např. pomocí klíčových slov). Blbost to ale není. Je ale možné, že bude mít ten program zablokovaný i ten anonymizér.

Tak jsem trochu zainvestigoval :)

DansGuardian: Na rozdíl od jiných komerčních filtrovacích nástrojů není filtrování obsahu založeno pouze na seznamu nevhodných URL, ale využívá další způsoby, jako je např. filtrování obrázků a porovnávání frází.

Takže anonymizér nebude 100%ní, ale poronávání frází a ještě k tomu obrázků není příliš spolehlivé. Takže na některé zakázané stránky, hlavně ty méně známé, se s pomocí anonymizéru (ten název se mi ale vůbec nelíbí) dostanete.

Vector

Dansguardian je jedna z nejsilnějších služeb v oblasti blokování obsahu. Jako vždy ale záleží na implementaci do konkrétní router platformy a samozřejmě na nastavení a schopnostech a snaze správce.

V první řadě je důležité si uvědomit důvody takového filtrování obsahu.Těch může být několik.

  1. snížení zátěže linky. Zejména v prostředí škol a podobných institucí, kde sdílí velké množství lidí jednu konektivitu je bez blokování některých stránek nemožné linku normálně využívat.
  2. ochrana sítě před útoky a viry, které jsou zněkterých stránek velice časté.
  3. Zajištění, aby lidé v práci , nebo ve škole atp. dělali co mají a nedělali co nemají.

Filtrování obsahu má (a pokud má skutečně fungovat) musí být spojeno s blokováním dalších služeb a provozu na síti.
Z toho co sem uvedl jasně plyne, že blokování obsahu má svůj důvod. Je někým vyžádání, zadáno a implementováno.

Pokud je blokování provozu a pravidla firewallu provedeno správně, neexistuje téměř žádná možnost , jak je obejít.
Pokud je přesto obejdete, riskujete postih.
V našich sítích jsou logována data přístupů mnoho měsíců z5. Blokování obsahu je spojené se závaznou směrnicí pro užívání počítačové sítě a její porušení má za následek v lepším případě odepření přístupu k síti v horším pak například vyhazov z práce.

Pokud máte rozumný požadavek na stránky, nebo služby postižené blokací v čase, kdy je to podle vás možné „odblokovat“ obraťte se na osobu odpovědnou za provoz sítě a ta by vám měla vyhovět.

Obecné možnosti obcházení ochrany jsou.

  1. využití proxy serveru (má být blokováno na známé servery i klíčová slova)
  2. využití vložení IP místo DNS jména (funkuje jen, když je správce trotl)
  3. VPN a následné využití tunelu na všechna spojení. (add2)
  4. použití překladačů a podobných služeb založených na HTTP, nebo HTTPS (funguje jen pokud není blokována samotná služba překladu a pokud nejsou filtrována slova. Nebo pokud js právce tak naivní, že povilí https protokol na překladače)
  5. využití potů 80 a 443 pro jiné účely.

Velice proměnlivý výsledek. Nejčastěji končící postihem toho, kdo se o to snaží.

Nejtěžší je odhalení jiných služeb na standardních portech, k tomu je potřeba hlubší analýza packetů a aktualní signatury. Proto se takové věci řeší spíš logováním provozu a vyhodnocením, kdo za to může. Zakroutit někomu krkem je mnohem lehčí a finančně méně náročné. P2P sítě se ale řešit musí v reálním čase, takže se ořeže počet spojení na jedno IP a odesílá se upozornění an aktivity. Pokud je počítač v majetku firmy/školy/in­stituce nezřídka se nachá sledovat i co je spuštěno.

Obecně stací vědět víc, než správce sítě. Jenže nevíte co ví on. Jasně, že v 90 procentech případů to bude trubka co si svoje prachy nezaslouží.

anonym

kdyby všechno selalo můžete si zřídit privátní proxy třeba na svém domácím pc …

anonym

pozor na volbu portů pro http proxy je třeba zvolit nějaký povolený obený port který není blokován, například port SMTP protokolu, POP3 protokolu atp… je třeba to vyzkoušet