Avatar uživatele
iwetax

Jak nepříjemné je trhání mandlí?

Bolíto? Jak jste se při trhání cítili? Chtělo se vám zvracet (Když vám šahali do krku)?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda, anonym před 5015 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

synovi trhali krcni mandle v 6-letech,ten den proplakal,ale den nato uz ho to nebolelo,zalezi jaky mate prah bolesti a taky jestli to jsou krcni,nebo nosni mandle,nosni mandle neboli,oboje se dela pod celkovou narkozou

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ibišek

Trhání krčních mandlí se dělá i v celkové narkóze.Lékař vám dá určitě na výběr, řekne klady a zápory, rizika…Pokud se výkon provádí bez narkózy, dostanete premedikaci,tkz. náladovku,krk vám obstříknou inj, nebo spreyem na znecitlivnění­.Zákrok jako takový nebolí, může to být jen nepříjemné.
Jak píše pan Bumbes, jak přijde krk k sobě špatně se polyká, pro bolest, ale dostanete přísnušnou dietu,tekutou, kašovitou…A sa­mozřejmě i analgetika.Každý máme jiný práh bolestivosti, ale ze zkušenosti vím, že naprostá většina lidí to zvládá bez větších problémů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bumbes

Když mi v 18 trhali zvětšené mandle, tak to ani nebolelo, neboť mi píchli injekci tzv. „náladovku“, ale potom jsem 3 dny „umíral“ bolestí a hlady na kapačce. Čtvrtý den mi známá sestřička přinesla silná analgetika a konečně jsem se mohl napít, ‚ale ouvej!‘ vše co jsem polykal mi teklo zpět nosem. Takže jsem se musel znovu učit polykat, fakt hrůza. Ještě nyní se mi občas stává, že jaksi zapomenu na „nový styl polykání“ a to je pak koncert v dušení, vykašlávání z nosu i hrtanu a rozdýchávání.
U malých děcek to byla naštěstí záležitost 2–3 dnů s „kýblem“ zmrzliny…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
michalkaf

Mandle mi nikdy netrhali, ale na prsty v krku jsem hodně citlivá. Raději bych tam nešla, pokud by mi to nedoporučilo sto lékařů ze sta.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek