Jack 12323

Jak nemít “okno” při testu?

Vždycky, když píšu test z matiky, mám “okno”:( Nemůžu si vzpomenout na různý vzorce atd. Přitom to všechno doma umím a pak si na to nevzpomenu, navíc jsem taky ve stresu. Jak se zklidnit a nemít při testu okno?

Nejlepší odpověď
annas

Už jste se na něco podobného ptal.

Uvařte si třeba bylinkový čaj, abyste se zbavil stresu, jinak si cvičit paměť – nejen krátkodobou, ale i dlouhodobou.

To, že znáte učivo doma, zřejmě svědčí o tom, že nemáte vědomosti uložené v dlouhodobé paměti, takže se vám při stresu pojmy špatně vybavují.

Využijte více smyslů, nejen zrak, ale i sluch, představivost.

Pokud se náhodou test nepodaří, řekněte si, že nejde o život ani o konec světa. Tolik jedinců testy zvládlo,, takže si řekněte – chci být rovněž úspěšný.

Zamyslete se nad svým způsobem učení, zda opravdu jdete do hloubky.

Další odpovědi
Lotr2008

Já si vždy vzpomenu na Minecraft a hned si vše opět pamatuju, protože mě to uklidní.

Mc Merkurion

… zvykej si, bude hůř, já mám kolikrát vokno, že zapomenu, co sem zapomněl …