Bee282

Jak někomu můžu vysvětlit, že mi není příjemné když mluví o vyprazdňování?

Já už nevím, jak tomu dementovi mám vysvětlit, že nepotřebuju vědět o jeho potřebě na velkou. Když je přestávka na jídlo většinou obědváme společně, ale chlapec mi skoro každý den když jdeme na oběd mluví o tom, jak potřebuje na velkou. Už nevím, jak mu to mám vysvětlit. Myslela jsem, že když sarkasticky zmíním, že je opravdu hezké, že je ve všem tak upřímný, že to pochopí, ale bohužel. Když bylo k obědu mě oblíbené jídlo na které jsem se těšila tak už i před obědem nemluvil o ničem jiném než, že se poblije a posere. Potom, že je to hnus. Nechápu, proč si teda nedá něco jiného, logic. Nemusí mi celý den znepříjemňovat jídlo, na které se těším. Myslíte, že to dělá naschvál, nebo jak bych mu to měla vysvětlit, aby to pochopil? Mě to přijde celkem slušné, že když člověk jí, tak ho nebudeš znechucovat.

Nejlepší odpověď
Alesh

Možná by bylo nejlepší udělat přesný opak, tj. nevysvětlovat mu nic a hlavně nedávat najevo, že ti to vadí Podle mě u jde jen o to, si tě vychutnávat tím že se ti to hnusí. Na tvém místě bych nehnul ani brvou, nijak bych nereagoval, za pár dní ho to určitě přejde.

Další odpovědi
iceT

Tak snad ti nic nebrání chodit na oběd a sedět u jídla s jiným dementem, který o těchto potřebách nemluví.

ivzez

Zásadně přímo. Naznačování nikdy nevede k úspěchu.

Já bych nevysvětlovala.
Řekla bych mu na rovinu, že pokud ještě jednou zavede
řeč na téma „XY“, má si k obědu najít jinou společnost.

miroslav.bk

A vo tak mu to rict narovinu, uprimne, tak jak jsi to napsala sem..?

Tedy zadne naznaky, prostor pro domysleni, ale narovinu povez ze ti to vadi a neprejes si aby o tom v tehle situaci mluvil.
Bud pochopi, nebo s nim prestan na jidlo chodit

Bee282

iceT Napsala jsem, že o tom mluví při obědech a někdy i když musíme spolu pracovat. A ne nemůžu si sednout k jinému stolu, protože je tam jeden stůl pro dva lidi a vždy se střídáme. Jiný dementi chodí kouřit během oběda a jí při práci. Proto jsem se ptala, jak mu to mám vysvětlit, protože by se mě stejnak zeptal, proč s ním nechci jíst.

ivzez

Vím, že to s tím naznačením i vysvětlením míníte dobře, ale
v některých případech je nejlepší „natvrdo“ říct, co Vám vadí.

Pokud budete vysvětlovat, může si to vysvětlit tak,
že Vám to až tak nevadí, nebo že má volit jiná slova, …
U některých mužů náznaky nefungují.

Pokud ale téma odmítnete jako celek,
měl by to respektovat.

iceT

No to třeba mohlo být zmíněno i v popisu otázky, protože stejnou možnost mohl navrhnou i někdo jiný. Potom teda nezbývá než dotyčnému narovinu říct, že ti fekální řeči před i při jídle vadí. Ono to totiž normální opravdu není.