Marvan

Jak někoho okamžitě vystěhovat

Klasická situace, nájemnící neplatí, není s nimi kloudná řeč a je potřeba je okamžitě a rychle vystěhovat. Problém je jen jeden a to kam věci dát, vystěhování bude z bytu 3+1 takže nábytku tolik jako v klasickém velkém plně zabydleném bytě. Toto místo je potřeba mít k dispozici třeba za 2–3 dny na dobu nejméně měsíc.

Děkuji za pomoc

Nejlepší odpověď
autacek

Velmi zkráceně, i kdyby již nájemníci neměli platnou smlouvu, tak byt můžeš sám vyklidit až na základě soudního rozhodnutí, jinak se vystavuješ postihu dle par. 178, trest. zákona, trest odnětí svobody 2–5 let. Je to hrozný, ale je to tak. Během Tebou zmiňovaných pár dní se to nedá stihnout.

Další odpovědi
pl4toon

Je to problém. Když je vystěhuješ násilím bez soudního rozhodnutí, budeš nejspíš sám čelit trestnímu stíhání jak píše autacek a nejspíš to prohraješ. Bude asi lepší se s nima rozumě dohodnout. Když to nepůjde, tak soudní cesta, což bude asi nejlepší řešení, protože pak budeš mít mimojiné i papír na dlužnou částku a budeš to moct vymáhat i s pomocí exekutora.

anonym

Zkusil bych civilní žalobu (trestní je nadlouho)
§ 208 TZ
Neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru
(1) Kdo protiprávně obsadí nebo užívá dům, byt nebo nebytový prostor jiného, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem.
(2) Stejně bude potrestán, kdo oprávněné osobě v užívání domu, bytu nebo nebytového prostoru neoprávněně brání.
(3) Odnětím svobody na šest měsíců až pět let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán,

  1. spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 jako člen organizované skupiny, nebo
  2. způsobí-li takovým činem škodu velkého rozsahu

-
Zkusil bych odst.2, protože neplatí a brání majiteli v užívání.docílit u soudu předběžného rozhodnutí o vystěhování.
Nábytek bych vystěhoval do nějakého skladu, poplatek bych vymáhal na vystěhovaným, až případně exekuci.
-
Dobrý článek na toto téma

Zdroj: http://www.ty­den.cz/rubriky/do­maci/poradna/kdy-ma-majitel-bytu-pravo-me-vystehovat_192988­.html

cukrar

Nevím jakou máte nájemní smlovu. Jen ze zkušenosti, znalého neplatiče nevystěhujete za rok!!
Bohužel. Legálně to nejde rychleji…

Tom20

Jako nejlepší řešení bych viděl v ukrajinské mafii.Sídlí v Karlových Varech :DD