Paranormal

Jak někdo mohl zjistit stáří vesmíru?

Nebo stáří země?

Nejlepší odpověď
Quimby

Stáří vesmíru je určeno tím, že se vesmír rozpíná, takže když to obrátíš, tak můžeš zjistit kdy to rozpínání začalo.
Další důkaz je pomocí reliktního záření. Úplně přesné stáří se samozřejmě neví.

Stáří Země se dá určit podle stáří Slunce a naší Sluneční soustavy. Je to také jeden z důvodů proč zkoumáme ostatní planety, abychom věděli jak se vyvíjely a mohli se z toho dozvědět něco i o naší planetě.

Další odpovědi
Agneta

Nebo vzdálenost Země a Slunce > tu vypočítal řecký astronom už před 2150 lety, včetně její velikosti, tak proč křesťanská církev upalovala ještě „nedávno“ vědce a učence – vzpomínám si na G. Bruna, upáleného v r. 1600, jen za to, že měl dalších pár nových poznatků :D (údaje jsou z hlavy, já negoogluji, a tak nemusí být úplně přesné)

zjentek

on to nebude zas takovej problém, až se při podobným zjišťování ujistíš, že na „trefu“ máš fóra miliardy let

Quimby

Jak se určí stáří ze vzdálenosti?