Dr. Darko

Jak nejsnažší cestou dohledat biologického otce?

Odpovědi
Disraeli

Způsobů je víc. Pokud máš biologickou matku, tak si představuju, že nejjedodušší je zeptat se jí. Ta by to SNAD mohla vědět. Pokud to ovšem nebyla dívka, která „běžela křovím a nemohla tak vědět, který trn to byl“. :D

Ještě bokem a obecně lze odpovědět: matrika, porodní list, porodopis, adopční listiny atd. Pak různé služby (samozřejmě i placené), různé weby, firmy, archivy, ale i ministerstva atd.

Filip84

I. Ty sám osobně si musíš ustanovit, co pro Tebe znamená materie pojmu „zjistit“, protože pro každého jednotlivce to znamená něco jiného. Někdo je věřící, takže se zeptá, ten druhý mu odpoví „ano!“, a on to považuje za zjištěné.

K jednotlivým theoriím pravdy, včetně dostatečné literatury ke samostudiu, zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/o-covidu-jaka-byla-vlastne-pravda-a-co-dezinformace

II. Pokud se budeme bavit o objektivní materiální pravdě, pak jedinou cestou je, že si ustanovíš biologickou matku. Jak si biologickou matku objektivně ustanovíš? Biologickou matku si objektivně ustanovíš tak, že si oba necháte udělat DNA test.

Pokud se Ti nepodaří biologickou matku objektivně ustanovit, biologického otce nemáš jak najít.

III. Jakmile máš objektivně ustanovenu biologickou matku, musíš si subjektivně ustanovit okruh potenciálních podezřelých, kdy některý z nich může být objektivně ustanovitelným biologickým otcem. Jak se subjektivně ustanoví okruh potenciálně podezřelých, kdy některý z nich může být biologickým otcem? Subjektivně se okruh potenciálně podezřelých, kdy některý z nich může být biologickým otcem, ustanoví tak, že se položí přímá otázka objektivně ustanovené biologické matce.

Pokud biologická matka na otázku odmítne odpovědět, nebo prostě neví, s kým v té době vykonávala soulož, objektivně ustanovit biologického otce nebude možné, nemáš jak ty podezřelé najít.

IV. Jakmile máš subjektivně ustanoven seznam podezřelých, kteří by mohli být Tvým biologickým otcem, jedinou cestou, jak objektivně ustanovit, kdo z nich je Tvůj biologický otec, a kdo nikoli, jsou DNA testy.

Jiná možnost není, takže pokud odmítnou, máš smůlu.

Abys dohledal, kdo by mohl být Tvou biologickou matkou, tak nesmíš být dítě z baby boxu, nebo nalezenec – v jeskyni, na lodi, před klášterem atp. Jsi-li nalezenec v jeskyni, na lodi, před klášterem atp., svou biologickou matku nikdy nezjistíš, ergo, nezjistíš ani svého biologického otce.

Pokud nejsi dítě z baby boxu, nebo nalezenec, musíš mít rodný list. Pokud ho nemáš fysicky při sobě, v matrice v místě nalezení Ti, za správní poplatek, vydají jeho stejnopis.

Pokud jsou však rodiče adoptivní, záznamy o biologických rodičích matrika mít nebude. Musel bys se ptát – v porodnici, adoptivních rodičů atp. V tom by Ti, případně, mohla pomoci nějaká detektivní kancelář.

Drap

Nejsnadnější cesta je zeptat se matky.

Disraeli

Drap, neopič se, herdek! :D

Filip84

Já, když už napsáno je, tak dám palec a nepíšu to samé znovu. Asi to máme každý jinak, no. 🙂

Filip84

Musel bys otázku upřesnit, aby se na ní dalo nějak odpovědět: jestli máš nějaké papíry k tomu, nějaký příběh, jestli se dá nějak vystopovat, kdo jím mohl vůbec být. U matky je to jednodušší, otec je vždy nejistý.

Disraeli

Genealogicky bývá většinou snadněji dohledatelný mužských předek. Geneticky (testy atd) je to ASI na stejno nehledě na pohlaví (i když, co se týká žen mohou tam být jisté komplikace).
Co se ale týká záznamů – jako adopce atd., – tak samozřejmě zde asi bude líp dohledatelná matka. Hůř je to u odložených/na­lezených dětí, tam taky hledání rodičů výjde na stejno (nemusí existovat ani porodní a jiné záznamy).

Filip84

Disraeli: Ale musíme vědět, jak to má, o co mu jde: jestli, jako, má biologickou matku, a ta otce nezná (pak ho prostě nenajde), nebo je adoptovaný (pak by to možné najít bylo, pokud bude biologický otec znám), prostě je tam hodně možných proměnných.

Disraeli

No však jo.

Filip84

No, dobře, ale Ty se ptáš, jako, nějak všeobecně? To je tak široká otázka, je tam tolik možných proměnných, že je velmi obtížné na to pregnantně odpovědět.

Disraeli

Skoro dycky (tady u otazek) to beru všeobecně, popřípadě pak to rozděluju a popisuju detailne/zvlast.

Filip84

No, tak já mu to zpracuju, potom… 🙂 Bože! 🙂

Disraeli

Já tě nenutím. To mu stačí.
Stejně se ptal na nejjednodušší cestu a nejsnazší možná, je zeptat se matky. :D

Filip84

Ale já to pak zpracuju, nebo z toho bude další novella na pokračování, něco jako Kazatel & trávník. 🙂

Filip84

To je zase pravda! 🙂 Jak se zeptal, tak mu bylo odpovězeno: to jim tady píšu furt!