Válek Petr

Jak nejrychleji usmažíme co nejvíce palačinek?

Konkrétně na čem? Vím, že existuje něco jako oboustranná pánev, ale… funguje? A pokud ano, kolik ks palačinek na ní lze usmažit např. za hodinu? Víte i o nějakých jiných možnostech, tipech, fíglech? Jedná se mi pouze o nasmažení co nejvíce palačinek za co nejkratší dobu. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

pánev s nízkým okrajem hodně rozpálenou, akorát řídké těsto a pojedeš. pokud jich zvládneš obsluhovat víc, tak tolikrát to bude rychlejší. samozřejmě žádné používání obracečky, potřít hodně rozpálenou pánev olejem, zalít těstem, za pár vteřin je z jedné strany, přehodit. viděl bych to tak minutu kus

Další odpovědi
Baromut

Co třeba použitím více pánví najednou? :D

ReHu

Oboustranná pánev existuje, ale teplo jde stejně pouze že strany od plotny.
Takže se pánev otočí a palačinka se dělá druhé strany.
Prodávají se mělké pánve.
Myslím, že když se netrénuje obrácení palačinky vyhozením, bude to možná rychlejší.
A samozřejmě řídké těsto a tenké palačinky. 🙂

štamgast

Fígl je jednoduchý. Využij všechny své plotýnky a na každou dej pánev (pokud jich tolik máš, pokud ne tak použij všchny pánve co máš a nebo si dokup).

jmhad

Ta oboustranná pánev stojí za hovor. Má zkušenost z hospody – teflonka nebo keramická, lehce potřít olejem – někdo tvrdí a dává hodně oleje,ale jde o zvyk – malou naběračku středně hustého těsta a půl minuty jedna.

bolak

Co zapnout troubu, dát do ní 4 plechy a na každej 4 palačinky? To máš 16 palačinek za 2 minuty. Akorát to obracení bude trochu složitější..

Možná by šlo na ty plechy dát ještě talíře, a tu hmotu nalít do nich, pokud by byly dostatečně rozpálené, palačinky by se udělaly samy, aniž by se připálily. Možná by to trvalo o pár minut déle, ale nemusely by se obracet a měly by dokonale kulatý tvar.