Avatar uživatele
bolak

Jak nejrychleji naklíčit semena meruňky?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, gagaga, Hakunamatata před 3921 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ve vlhkém písku

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

To se vezme pírko a pecka se lechtá a lechtá ........

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

oni mají v homeopatii jeden přípravek a pro mne je to k nezaplacení právě pro klíčení čehokoli ..tady:
http://www.he­ureka.cz/?h[fraze]=Origi­nal%20silicea%20bal­sam%20gel%201×500ml
Doplňuji:
nechce se mi to moc vysvětlovat, ale dej tam ten, hodně zjednodušeně řečeno, koloidní křemík z odkazu a uvidíš, jak to stihneš ,)

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Semeno meruňky? Pecku, že jo? :)
dej ji mezi dvě vaty a následně ty co nejvíce „nasosej“ vodou.
Jestli to necháš vyrůst, vznikne ti planá meruňka, která bude mít hnusné plody, takže stejně na ni budeš muset něco naroubovat, daleko lepší podnoží je třeba mirobalán.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jaký semena?Zbytečná práce,naroubuj si pecku.Špendíkem to půjde,máš nejvyšší čas,abys mohl příští rok sklízet chutné plody.Napiš si mě do seznamu,beru 10 kg.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
TEREZA.B

Naprasknout pomocí svěráku, aby se k jádru dostala voda.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

mosoj: A takhlen to dělaj všechny zahradnický centra?

před 3921 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

:)))))
no, mosoj nedavno psal, ze prujem tece z te " nejvetsi " dirky .. a ja porad cekam a cekam …

  • iv-

před 3920 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
huxa

Zahradní centra většinou prodávají, jsou jen překupníci. Když už, tak zahradnicí či ještě lépe – ovocní školkaři :)
Popíšu postup na mirobalánu-sklidíš plody mirobalánu, zbavíš pecky a tu následně buď zastratifikuješ a zasadíš na jaře, nebo ji hodíš ještě pod hlinu na podzim, nicméně zde je riziko, že bude „přeláhat“ a bude tam dva roky. Takže, hodíš ji do vlhkého písku (stratifikace), brzo na jaře, až nebudou hrozit velké mraze ji zasadíš tak dva, tři cm hluboko, opečováváš jako normální kvítko, necháš ji tam rok, na jaře na ní potom naroubuješ odrůdu meruňky, jakou si zvolíš, nevolil bych ale odrůdy, které se na danou podnož nehodí, na podzim bych doporučil odlistnit a další jaro zastřihnout, doporučil bych korunku. Ještě rok, dva a bude plodit :)
je to docela věda, takže je snažší si meruňku koupit rovnou od školkaře, když natrefíš na solidní lidi, prodají ti i kvalitní stromek za 150–200Kč.

před 3921 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Drap: A jak dlouho to tak trvá, stihne se to do konce léta? A můžu ji zasadit ještě letos, nechcípne mi přes zimu?

před 3921 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek