eRko007

Jak nejlíp uchovavat ješte zavřenou whiskey ?

Můžu ji dát do lednice nebo spíš ji mám nechat někde, kde je fajn teplota a ve tmě? Osobně bych ji nechal někde na temným místě a s fajn teplotou :)

Nejlepší odpověď
anonym

Nejlépe jí bude když ji otevřeš a celou šupneš do žaludku, ona bude spokojená a játra taky ;)

Další odpovědi
Drap

Jakkoliv, ve skle už mnoho změn neprodělá. Ve tmě a v ne příliš vysoké teplotě jí bude dobře

Lamalam

Vypít, delším skladováním ve skle whiskey i whisky již více nevyzraje.

Kelt

Mně vydžela wiskey asi 4 roky ve skříni. Postupně jsem si z ní upíjel. Whiskey vydrží pokud je uzavřená a nemá k ní přístup světlo teplo a žádní lidé. To teplo myslím , vhodná teplota.

Kamix

Já jsem si na základě recenze z https://whisky­arum.cz/glenfar­clas-21-recenze/ pořídil do mé sbírky jednadvacetiletou whiskey, kterou bych chtěl držet klidně i do důchodu, takže správné uchování je pro mě opravdu důležité. Lahev jsem proto dal do skříně, kde je stálá teplota a nesvítí tam za žádných okolností slunce.

arygnoc

whiskey, whisky, bourbon sa do chladničky NIKDY nedávajú!, je to barbarstvo.
podávajú sa pri izbovej teplote s ľadom, prípadne i sódou (vodou).

mojitek

arygnoc : teplota podávání a skladovací teplota jsou dvě úplně odlišné věci.
Registrovaný

eRko007: Jinak pokud chcete dlouhodobějš uchovat alkohol,tak určitě do tmy a do chladu,nejlepší je sklepení nebo lednice-hlavně je důležitá stálá teplota. I tvrdy alkohol se zkazí pokud na něj svítí např.sluníčko nebo umělé světlo..třeba i krátkodobě-má pak jinou chuť i barvu.