Avatar uživatele
eRko007

Jak nejlíp uchovavat ješte zavřenou whiskey ?

Můžu ji dát do lednice nebo spíš ji mám nechat někde, kde je fajn teplota a ve tmě? Osobně bych ji nechal někde na temným místě a s fajn teplotou :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3697 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nejlépe jí bude když ji otevřeš a celou šupneš do žaludku, ona bude spokojená a játra taky ;)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Jakkoliv, ve skle už mnoho změn neprodělá. Ve tmě a v ne příliš vysoké teplotě jí bude dobře

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Vypít, delším skladováním ve skle whiskey i whisky již více nevyzraje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Mně vydžela wiskey asi 4 roky ve skříni. Postupně jsem si z ní upíjel. Whiskey vydrží pokud je uzavřená a nemá k ní přístup světlo teplo a žádní lidé. To teplo myslím , vhodná teplota.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kamix

Já jsem si na základě recenze z https://whisky­arum.cz/glenfar­clas-21-recenze/ pořídil do mé sbírky jednadvacetiletou whiskey, kterou bych chtěl držet klidně i do důchodu, takže správné uchování je pro mě opravdu důležité. Lahev jsem proto dal do skříně, kde je stálá teplota a nesvítí tam za žádných okolností slunce.

Avatar uživatele
arygnoc

whiskey, whisky, bourbon sa do chladničky NIKDY nedávajú!, je to barbarstvo.
podávajú sa pri izbovej teplote s ľadom, prípadne i sódou (vodou).

před 3696 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

arygnoc : teplota podávání a skladovací teplota jsou dvě úplně odlišné věci.
Avatar uživatele
Registrovaný

eRko007: Jinak pokud chcete dlouhodobějš uchovat alkohol,tak určitě do tmy a do chladu,nejlepší je sklepení nebo lednice-hlavně je důležitá stálá teplota. I tvrdy alkohol se zkazí pokud na něj svítí např.sluníčko nebo umělé světlo..třeba i krátkodobě-má pak jinou chuť i barvu.

před 3696 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek