leader

Jak nejlíp na manipulátora?

Jak se bránit vůči manipulátorovi,kte­rý chce aby vše bylo podle něj? Použít jeho vlastní zbraň a zmanipulovat ho?

Nejlepší odpověď
ivzez

Asertivním jednáním.
Pokoušet se zmanipulovat manipulátora je zbytečné.

Další odpovědi
Reezo

Záleží, jak moc dobrý je dotyčný manipulátor. Já osobně bych manipulátora ignoroval a jel bych si to svoje.

zjentek

zkus mu dát nějaký dárky a bejt milá, pozvi ho na svátky a tak- to manipulátora splete ..nejlepší zkrátka je, když manipulátor nemá důvod manipulovat. Správným asertivním jednáním, jak je jeho výklad, nedocílíš ničeho jinýho, než že jej zmanipuluješ. Na světě je většinou škaredě, protože někteří se snaží bejt asertivní v těch oblastech zájmů, který poctivýho člověka nezajímaj ;q

marci1

Nejlépe se nenechat, chovat se asertivně. Nebát se říci, že to tak nechceme a chceme to jinak. Diskutovat o tom, co chceme. Jaké výhody a nevýhody má jeho a náš návrh (názor). Manipulátor je velký problém. Očekává, že on je „pán“ a všichni musí být „poslušní“. Je nutné zavčas vůči němu změnit své chování a nebát se říci NE. 🙂

Šidlo

to nie je také ľahké

inak, ak chce, aby všetk bolo po jeho.....to je skôr despota než manipulátor

použiť jeho zbrane proti nemu.....ste chytrejší než on? lebo iba vtedy to pôjde
použiť naňho humor? ak je narcis/závislý od hnevu, bude agresívny
zdvorilo odmietať…hm, asi sa to nedá, ak sa tu pýtate
vyhovárať sa? despota bude agresívny
byť priamy a asertívny? áno…ale! ak bude dotyčný po vašej asertivite agresívny, či dokonca zúrivý (normálny amok, až sa zľaknete) potom je to sociopat alebo psychopat…takže viete, že je čas ujsť…na nich neplatí často nič…len ujsť