spisa

Jak nejlevněji odvodnit jílovitou zahradu?

Odpovědi
venkovan

Drenáží. V obchodě lze koupit drenážní hadice, ty se uloží do předem vykopaných rýh, mohou se ještě obalit geotextilií aby se do hadice nedostaly dobré částice z půdy, drenážka se obsype pískem či drobnou drtí a vše opět zahrne. Drenážky je dobré vyvést pokud to jde do nějaké odvodnění lokality nebo zavést do jímací studny ze které se voda vyčerpává nebo do nějakého rybníčku, jezírka.
Nejlépe se kopev jílu te´d v přejaří, jak vyschne, je to dřina. Stačí na rýč, do tisíce se nechá koupit drenážní rýč. Potom lze sehnat motorové rýhovače, ukrajince apod.
Potom co pomůže zlepšit kvalitu půdy, tj, vylehčit jí pískem, rašelinou apod., aby půda lépe vsakovala vodu.