Neonka

Jak nejlépe ´´ změkčit ´´ nepoddajnou obuv ?

Obuv si vybírám raději z měkých pohodlných materiálů, přesto se mi občas stane, že než se bota ´´poddá´´, trochu odře místečko výš nad patou.
Je možné obuvi trochu pomoci, aby dřív byla lépe nositelná ?
Někdo například tvrdá místa obuvi natírá olejem, kamarádka dokonce zadní díl bot mírně natlouká kladívkem, …:-)

Nejlepší odpověď
led

Kamarátka má pravdu. Bota sa nasunie na kopyto a jemne „zmäkčuje“ kladivkom (nesmie mať ostré hrany) lepšie je drevené.

Další odpovědi
hanulka11

Tak já taky použiji kladívko na rozklepání opatku, ale málokdy to pomůže . Je to u bot, které jsou ušité vyšší nad patu, velmi nepříjemně se mi v nich chodí.Většinou skončí tím,že je vyřadím ,protože ta odřená i potlačená pata je cítit ve všech botech