beer

Jak nejlépe zlikvidovat či využít vánoční stromek? Sám sice nemám, ale může se hodit ostatním.

V mém mládí se z něj vyráběly takové ty kvedlačky, teď ale jsou již ponorné mixéry atd. No a zbytek se spálil v kamnech..

Nejlepší odpověď
www

Na ty šprudlačky (doma se tak tomu říkalo) si taky pamatuju 🙂.
Dnes se většinou stromky likvidují sběrem určenými firmami, ale co je s nimi dál, těžko říct. Kamarád má štěpkovač a zužitkuje stromek zde, dokonce i ty, co někde leží 😁. Neprodané se také částečně zužitkují jako krmivo např. v ZOO.
Zkušenost

Další odpovědi
Michal Kole

S tím darováním do zoo je trochu problém, protože na stromku můžou být zapomenuty ozdoby nebo háčky a zvířata by se mohla poranit.

terry

Já spálím.
Ale vím, že některá města či vesnice po vánocích pořádají sběr a stromky odložené před brankou nebo u popelnic naloží na náklaďáky a odvezou k likvidaci. Pžedpokládám, že ekologické.

venkovan

My si ho schováme do příštího roku. potom stačí sehnat zelené jehličí, lepidlo a je stromek jako nový.
Se ZOO hodně opatrně – některé je neberou, protože lidi na nich nechávají háčky a ZOO nemá sílu vše prohlédnout.

SINGO

Možná by to šlo darovat do zoo.

Fotka ve zdroji je z FB Brněnské zoo.
Popisek fotky na FB:
„losi a jeleni si pochutnávají na vánočních stromcích, které se neprodaly. Nám v zoo radost udělaly 🙂“

Zdroj: http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­2006nadap071559615­620237.jpg