autacek

Jak nejlépe zesvětlit záznamy z bezpečnostních kamer, aby nebyly tak tmavé?

https://www.fa­cebook.com/2358203­60074/posts/101609863­34940075/

Odpovědi
led

Bezpečnostné kamery pracujú v rôznych svetelných režimoch, v závislosti na citlivosti čipov.
Pri bežných komerčných bezpečnostných kamerách používaných napríklad v obchodoch, alebo v domácnostiach, ide viacmenej o jednoduchý záznam s pomerne malým rozlíšením a nízkou svetelnou citlivosťou (ešte stále prevláda cena nad bezpečnosťou). Jediné riešenie v takýchto prípadoch je prisvietiť (ale tu je zase smerodatná cena za elektrinu).
V prípade bezpečnostných kamier vo vyšších cenových sférach, sú tieto schopné snímať rozoznateľný obraz s detailami a ostrosťou.
Ďalšia možnosť je pomocou vhodného filmového software možné záznam vyčistiť, zosvetliť a zaostriť. (určite si možno pamätáte zábery z amerických CSI filmov,o čistení detailov na zázname a schopnosti prečítať ŠPZ,alebo odraze spätného zrkadla prečítať identifikačné dáta, aj v tme, z väčšej časti je to blízke realite).
PS.
značky kamier, ich dostupnosť a rovnako aj značky a ceny software nebudem uvádzať, z dôvodu nežiadúcej reklamy.
Nákup záleží to od kúpichtivých jednotlivcov a hrúbky ich peňaženky, ale to už nie je môj problém.

dr.luha

Většinou špatná videa protahuji přes Avidemux, filtry v něm jsou dostatečně kvalitní, výstup je znatelně lepší.