Koppik116

Jak nejlépe zaživit tělo, aby nepřibíralo na váze? A čím?

Prosím o radu, názor. Děkuji 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Již rok nejím sladké – jen občas si dám víceprocentní hořkou čokoládu – jinak se nepřejídám, zhubla jsem. Chce jíst málo, ale častěji, mí pevnou vůli…

Nejsem diabetik …

Další odpovědi
dědapetr

Především pohyb a vyloučit živočišné tuky a cukry.Jíst pravidelně v menších porcích a nižší kalorickou hodnotou.

mosoj

Energetická bilance musí být vyrovnaná.
Jíst jenom tolik kolik tělo spálí a je jedno co a v jaké formě potravu přijímáte. Takže počítat a vážit se. Pokud přibíráte musíte na něčem ubrat nebo přidat na pohybu.
Docela jednoduché že !

baghira

Stručně řečeno, žádné buchty a knedlíky, ale libové maso a zelenina. A samozřejmě pohyb.

Berušinka

Tak jsem to tady pracně vypisovala a nakonec se mi to smazalo, tak se pokusím ještě jednou. Tělo potřebuje pravidelnost, takže jíst menší porce vícekrát denně. Tělo si takle zvykne na pravidelný přísun a bude dělat zásoby jen minimálně. Pokuj nejíš pravidelně, tělo nebude vědět, kdy mu zas dáš najíst, tak si začne ty zásoby vytvářet. Takle můžeš jíst v podstatě cokoliv, ale nepřeháněj to s tučnými a sladkými jídly. Není nad pestrou stravu – takže si nedávej každý den jako přílohu brambory, ale střídej to s rýži, čočkou, knedlíkem … atd. můžeš zkusit třeba i „zdravou“ výživu – kuskus apod. Hlavně jez ovoce a zeleninu, libové maso, každý den nějaké to pečivo … Snad jsem alespon trochu pomohla =) Kdyby mě něco napadlo – doplním.

Ponytail

Jíst menší porce a často, hlavně nenechat tělo hladovět. O tom, co se má a nemá jíst se snad ani netřeba rozepisovat, je toho lný internet a myslím, že většina lidí to má i v podvědomí. Jen to dodržet! 🙂

eLx

Zelenina (různorodá – různých barev), čistá voda nebo čaje (aspoň 2,5l denně), trochu ovoce, celozrnné výrobky, těstoviny/rýže

hlavní je pravidelnost jídel (2–3 hodiny po sobě, menší porce)

pohybu není potřeba tolik, řiká se, že je to u hubnutí 70% strava, 30% pohyb

zkus se nestresovat (nebudeš mít chuť tolik na sladký) a hlavně se nějak zaměstnant (abys nejedla z nudy)

jako doplněk je skvělá guarana, zažene částečně hlad (nebo spíš potlačí chuť k jídlu) a dá ti energii, plus má regenerační účinky…