Sůwa

Jak nejlépe zálohovat data z PC?

Vypálit na CD-R/DVD, nebo stačí odeslat na flashdisk. Je potřeba je občas najít a vytisknout. Děkuji 🙂
Doplňuji:
Externí disk je zajímavá volba, jenže o tom vůbec nic nevím. Na trhu jsou jich spousty, takže doplňující otázka je :
Jak vybrat externí disk? Bude ke stolnímu PC a těch dat zas není tak moc ( žádné filmy ani písničky, možná ale nějaké hry cca 500 MB/ 1 ks.)
Jak se s ním pracuje – podobně jako s pevným diskem ?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

externí disk na USB je větší než 32 GB flash a udělat si stromovou strukturu složek.
Doplňuji:
Pracuje se sní úplně stejně jako s Flashkou. Zasune se do USB a druhý kabel do elektrické zásuvky (mají na konci trafíčko)

Další odpovědi
Pájo

Mám WD My Book Essential: http://pevne-disky.heureka­.cz/western-digital-my-book-essential-3-0-2tb-wdbacw0020hbk-eesn/#utm_medi­um=cpc&utm_sou­rce=google&ut­m_campaign=Dy­namicke-reklamy&utm_ter­m=_inurl:.heu­reka.cz/&gclid=C­LKppNby7bQCFW7HtA­od-HQAYg

Chtěl jsem ho jako externí úložiště dat, které budu mít doma na stole a přenášet se bude jen minimálně. Má rozhraní USB 3,0 (přesun dat je opravdu rychlý), dostatečnou velikost, nabíjení je ze sítě (extra kabel).
Mám ho už asi dva roky a slouží mi dobře.

Pro výběr je dobré vědět, jestli chcete spíše snadno přenosný disk (je většinou napájený přímo USB datovým kabelem a není třeba nosit s sebou ješte adaptér, je konstrukně odolnější proti otřesům a běžnému zacházení při přenášení) nebo chcete „větší stolní úložiště“ (takové, jaké jsem zmiňoval nahoře).
Příklad přenosného např. zde: http://www.al­za.cz/western-digital-2-5-my-passport-1000gb-cerny-d331935.htm?kam­pan=heureka.cz

Co osobně odmítám, je ukládání dat na externí servery. S pádem serveru přicházíte o vše, navíc nerad poskytuji svá data dalším subjektům.
Doplňuji:
Řadu důležitých dat přesto vypaluji na DVD (doublelayer, printable 8,5 GB, nejčastěji Verbatim)

quentos

dobrá vychytávka je zálohovat na netu, obzvlášť jde-li o dokumenty MS Office. Využívám pro to server www.box.net , dobré je, že pak má k nim člověk přístup odkudkoli, aniž by to musel tahat s sebou na flashce

anonym

Jestli je to kolem 500MB tak stačí flesh disk. Jestli se jedná o zálohování větších objemů dat tak doporučuji externí disk, já mám Samsung a klidně ho mohu doporučit, napájení i přenos dat má přes 1 USB.

Zdroj: http://www.al­za.cz/samsung-2-5-m3-portable-1000gb-cerny-d348961.htm

mosoj

Tak jsme na tom stejně. Ručně ukládat data není problém. Stačí si opravdu vybrat ten disk podle ceny. Osobně by mně stačil disk 500 GB. Kdyby byl za podobnou cenu větší, klidně bych bral, tím se nic neskazí.
Ale aby to mělo všechno maximální smysl chce to zálohovací program a automatické zálohování. A v tom se nevyznám. Ještě jsem nenašel čas se tím zabývat.
Jo a osobně bych si vybral ten napájený z USB . Jinak to znamená další dráty a obsazenou zásuvku. I když pokud se nebude přenášet tak by to také nemuselo vadit.

Hlada

Na zálohu menšího množství dat stačí DVD-RW, na větší externí disk. Jeho velkou výhodou vedle velké kapacity je to, že je možné zálohovat celý systémový disk, takže v případě havárie není potřeba přeinstalovávat systém. Pro usnadnění zálohování jsou různé programy, např. Acronic True Image Home, často je nějaký v ceně disku.
Pokud jde o výběr, jsou menší 2,5", zpravidla napájené přes USB nebo větší 3,5" napájené z externího napáječe. Malé 2,5" jsou vhodnější pro časté přenášení. Napájení přes USB nevidím jako výhodu. Konektory USB jsou stavěné na maximální odběr 500 mA, ale disky mají odběr kolem 1 A. Využívá se toho, že konektory i spoje na MB snesou víc. Doporučuju takový disk napájet ze dvou USB. Rozdvojka se dá koupit, k některým diskům bývá přibalena. Pro domácí použití je lepší velký 3,5" s externím napáječem, ve kterém vyjde 1 GB levněji.

Fienir

DropBox, pokud jsou soukromá, tak DropBox + TrueCrypt

Bedy

Nejlepší volba bude externí disk – lepší je 2,5" než 3,5" protože nevyžaduje externí napájení. Ten prostě jen píchnete do USB portu počítače a je vymalováno. Žádná další kabeláž, jako u 3,5". A jinak se s ním pracuje stejně jako s pevným diskem, v tento počítač se taky zobrazí jako Místní disk (ve Windows XP určitě).

Já osobně na zálohování používám SkyDrive od Microsoftu – nabízí 7GB zdarma. Bohužel je to na internetu a nevím, jestli máte na odchozí spojení FUP. Mezi další poskytovatele patří například Dropbox ale ten nabízí tuším jen 5GB zdarma.