Avatar uživatele
afro.minerva

Jak nejlépe začít s PHP a MySQL?

Myslím, že by bylo asi nejlepší, kdybych se sama začala zabývat PHP a MySQL, abych případně mohla vytvořit tu RPG hru sama. Nicméně jak začít? Když jsem se dívala po netu, tak to je pro mě opravdu španělská vesnice. Stáhle jsem si i nějaké programy, ale dokonale nevím co s tím. Jak tedy začít? Existuje nějaká publikace a nebo on-line kurzy? Studovat programování opravdu nemám dokonale šanci.
Doplňuji:
Nemůžu si pomoci, ale tahle první odpověď mi přijde vysloveně útočná. Co je špatného se takhle ptát. Jako by říkala: Co ty si to vůbec dovoluješ se do něčeho takového chtít pouštět? Nejdřív odrazování od toho, abych vůbec něco zkoušela přes programátora, teď zase toto. Na netu toho je mraky a většina toho je jako by mluvili jinou řečí. A ano, anglicky neumím, bohužel, neměla jsem to štěstí.

Zajímavá 0 před 3541 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
a623682@drdr

Pokud si sama nejses schopna na netu dohledat PHP a MySQL tutorialy, tak radeji ani nezacinej. Publikace i online kurzy pochopitelne existuji. Hledej klicova slova „php“ „mysql“ „tutorials“ „beginners“ atp.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ad Doplnění:

  1. „zkoušet programátora“ je nejlepší cestou, ale programátor nepracuje zadarmo, takže je otázkou, kolik jsi ochotna do hry investovat (bez valné naděje na návratnost)
  2. „se takhle ptát“ – programování (má-li být co k čemu) vyžaduje trošku ´zvláštní´ myšlení (schopnost analýzy i syntézy) a hlavně samostatné myšlení – a pokud nejsi schopna si najít učebnice, výukové postupy a kurzy, zřejmě ti ta samostatnost chybí – nic ve zlém
  3. „jakoby mluvili jinou řečí“ – chceš-li se učit nějakému oboru, musíš být schopna porozumět žargonu, který se v něm používá – možná bys právě s tím mohla začít – i pokud by sis zaplatila nějaký kurz, nikdo ti nebude vysvětlovat význam jednotlivých pojmů (ledaže bys začala opravdu o úplných základů programování)
  4. „angličtina“ – není úplně nutná, mnoho pojmů ale z angličtiny vychází, takže její znalost pochopení programování i konkrétního jazyka usnadní

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Problém je, že většina tutorialů a prakticky veškerá dokumentace je v angličtině. Pokud byste měla alespoň nějaké základy programování a IT, mohli by stačit základy AJ pro pokračování, ale jinak se obávám, že to bez studia AJ nepůjde.
Pokud máte nějak sepsanou vizi jak by to mělo vypadat a co by to mělo dělat, můžete mi to poslat mejlem? Nejsem si jist jestli dokážu víc poradit, ale zajímalo by mně to…
(dochy seznam cz)

před 3541 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet