afro.minerva

Jak nejlépe začít s PHP a MySQL?

Myslím, že by bylo asi nejlepší, kdybych se sama začala zabývat PHP a MySQL, abych případně mohla vytvořit tu RPG hru sama. Nicméně jak začít? Když jsem se dívala po netu, tak to je pro mě opravdu španělská vesnice. Stáhle jsem si i nějaké programy, ale dokonale nevím co s tím. Jak tedy začít? Existuje nějaká publikace a nebo on-line kurzy? Studovat programování opravdu nemám dokonale šanci.
Doplňuji:
Nemůžu si pomoci, ale tahle první odpověď mi přijde vysloveně útočná. Co je špatného se takhle ptát. Jako by říkala: Co ty si to vůbec dovoluješ se do něčeho takového chtít pouštět? Nejdřív odrazování od toho, abych vůbec něco zkoušela přes programátora, teď zase toto. Na netu toho je mraky a většina toho je jako by mluvili jinou řečí. A ano, anglicky neumím, bohužel, neměla jsem to štěstí.

Odpovědi
a623682@drdr

Pokud si sama nejses schopna na netu dohledat PHP a MySQL tutorialy, tak radeji ani nezacinej. Publikace i online kurzy pochopitelne existuji. Hledej klicova slova „php“ „mysql“ „tutorials“ „beginners“ atp.

anonym

Ad Doplnění:

  1. „zkoušet programátora“ je nejlepší cestou, ale programátor nepracuje zadarmo, takže je otázkou, kolik jsi ochotna do hry investovat (bez valné naděje na návratnost)
  2. „se takhle ptát“ – programování (má-li být co k čemu) vyžaduje trošku ´zvláštní´ myšlení (schopnost analýzy i syntézy) a hlavně samostatné myšlení – a pokud nejsi schopna si najít učebnice, výukové postupy a kurzy, zřejmě ti ta samostatnost chybí – nic ve zlém
  3. „jakoby mluvili jinou řečí“ – chceš-li se učit nějakému oboru, musíš být schopna porozumět žargonu, který se v něm používá – možná bys právě s tím mohla začít – i pokud by sis zaplatila nějaký kurz, nikdo ti nebude vysvětlovat význam jednotlivých pojmů (ledaže bys začala opravdu o úplných základů programování)
  4. „angličtina“ – není úplně nutná, mnoho pojmů ale z angličtiny vychází, takže její znalost pochopení programování i konkrétního jazyka usnadní

Dochy

Problém je, že většina tutorialů a prakticky veškerá dokumentace je v angličtině. Pokud byste měla alespoň nějaké základy programování a IT, mohli by stačit základy AJ pro pokračování, ale jinak se obávám, že to bez studia AJ nepůjde.
Pokud máte nějak sepsanou vizi jak by to mělo vypadat a co by to mělo dělat, můžete mi to poslat mejlem? Nejsem si jist jestli dokážu víc poradit, ale zajímalo by mně to…
(dochy seznam cz)