SickBreed

Jak nejlépe vytvořit statickou stránku?

Pravidelně využívám k tvorbě webů redakční systém wordpress. No aktuálně potřebuji vytvořit pouze jednostránkový web bez aktivních prvků a zjistil jsem, že něco podobného snad už ani neumím. Tedy ne, že bych neuměl, ale mnou napsaný kód bude aktuální cirka 10 let zpátky za předpokladu, že se něco změnilo. Ví někdo o nějaké současné šabloně pro statickou stránku která obsahuje vše co by web obsahovat měl v rámci validnosti kódu a optimalizace pro vyhledávače? Nebo mám i statický web vytvořit pomocí redakčního systému? (což mi teda přijde zbytečné). Díky.

Odpovědi
anonym

Již jen samotná statická stránka vybočuje. Především však vůbec není nic špatného používat HTML4, či tak. Naopak stále se neujalo HTML5. Wordpress rozhodně nevydává validní kód, pročež vaše dilema moc nechápu. Každopádně validní HTML5 ovládám – záleží však na návrhu a layoutu – až dle toho vám mohu doporučit šablonu…

arygnoc

návod na jednoduché statické stránky nájdete napr. na → http://www.jak­psatweb.cz/

😉

odik

Je vidět že si dost pletete pojmy. Chcete šablonu optimalizovanou pro vyhledávače? SEO ovlivňuje milion a jedna věc, ale v šabloně najdete max tu jednu (používat H1, p, strong, img a to bylo už od začátků HTML).
To jestli napíšete web postaru nemá žádný vliv – jen se ošidíte o nové funkce, které poskytuje HTML5 a CSS3, ale jinak vše dál funguje.

A co je pro Vás statická stránka?
Jednostránková prezentace s obsahem který se nikdy nebude měnit? Pak ano, napište to klidně v čistém HTML (bude to méně náročné na server = rychleji se zobrazí než s redakčním systémem)
Pokud má být stránek ale více (běžná firemní prezentace) a jejich obsah se minimálně párkrát za rok změní, tak rozhodně nějaké CMS/RS. A z mojí zkušenosti řeknou všichni, že obsah měnit nechtějí, ale nakonec stejně chtějí po nějaké době změnit to či ono …