Avatar uživatele
mojitek

jak nejlépe vymoci dluh?

Ahoj všem.Mám dotaz-jak nejlépe vymoci dluh: dlužná částka je na papíře podepsaná dlužníkem,takže ok.Ale dlužník nesplatil ani korunu.Je lepší to postoupit soudně mám obavu,že dlužník má na papíře minim.plat)..nebo dluh prodat vymáhací agentuře(a jak toto probíhá?-agentura dluh odkoupí hotově,nějaká procenta si nechá nebo jak je to? Má to cenu přes soud nebo je lepší ta agentura? Díky za fundované názory,popř odkaz na nějakou www stránku.
Doplňuji:
Promlčené to bude až za 3 roky,dluh byl sepsán před asi půl rokem.Ale mám pocit,že fyz.majetek asi oficielně nemá,to samé plat na papíře má minimální a v centr.reg.dluž­níků má dluh u tří různých subjektů.Tak nevím jestli to má vůbec cenu takhle oficielně

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? mirlin, aramah, kapka, iceT, Illines, zzzzz před 4163 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
YES

Jestli je s dlužníkem aspoň trochu komunikace a nejde jen o pár stovek, tak jej chytněte za křídlo a slibte mu další odklad splacení, pokud Vám podepíše splátkový kalendář před notářem či exekutorem. Získáte tak exekuční titul (papír pro provedení exekuce) levněji než na soudu. Pokud tohle možné není a nehrozí-li vám promlčení (obecná lhůta promlčecí je 3 roky od splatnosti dluhu) počkejte do prvního ledna 2013 a pak podejte návrh na elektronický platební rozkaz, tzv. EPR (více na www.justice.cz). /Poplatky za EPR jsou totiž od 1.1.20123 o 50% nižší; ale musí to být podáno elektronicky./ Nezvládnete-li to obraťte se na advokáta. Vymáhací agentura je jen takové bububu, praktické pravomoci nemá žádné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ahoj. Asi bych to řešil spíše přes tu agenturu, u soudu bych si nebyl jistý účinkem. Dobrý info je např. tady: http://iprospe­rita.cz/finan­ce/1788-inkasni-agentura-pomaha-splacet-dluhy

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sopka

Dobrý den pane mojitek , záleží na smlouvě! Je-li to smlouva platná,tak nikdy její práva nezanikají.
Pak musíte sám zvážit jsou – li ty peníze takové,že vám za to stojí vymahači či soudy.
U soudu máte dnes zajištěno ,že pokud je to smluvně ošetřeno peněz se dočkáte a nakonec jedinec zapletí i ty soudy.
mirlin
Doplňuji:
Doplňuji : a opakuji je-li smlova řádně sepsaná je platná a i kdyby byla ta daná osoba třeba bezdomovec má nějakou příbuznou a po té se půjde problém řešit.Tak to prostě funguje.

Upravil/a: Sopka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Agentura ti dá cca 10 až 20%, víc ne. Já si myslím, že je to lepší vymáhat sám. Každopádně mysli na promlčecí dobu a zavčasu to dej k soudu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FOX.IK

Ani soud s tim nic nezmuze,kdyz dluznik nema zadny majet. Je to celkem vtipny, ale pokud nedluzi horentni castky, tak si ani sednout nemuze. Je to proste tak…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mojitek

napsaná je kusu papíru-rukou dlužníka s jeho podpisem.Ale notářsky to ověřeno není,nebo nevím co je k tomu třeba. PS: po příbuzném to lze soudně vymáhat?To jsem nevěděl

před 4163 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

lepší bude když to napíšu konkrétně. Ve smlouvě/dluhu je uvedena částka 89 tisíc s tím,že do 17.8. 2012 mi uhradí hotově částku 40.000,– a zbytek,tj 49 tis bude splácet po 5 tis.měsíčně. Co s tím? Díky moc všem za odpovědi

před 4163 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kyt

Záleží na tom, jestli tenhle „superpapír“ co máš v ruce, lze vůbec považovat za nějaké uznání dluhu. Určitě bych podal návrh na vydání platebního rozkazu, už kvůli promlčení. Plaťáky většinou vydávají soudní úředníci, kteří jej vydají téměř na cokoliv. Záleží na tom, jestli ti do toho žalovaný podá odpor nebo ne a bude se případně nějak důvěryhodně bránit u soudu.

před 4119 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek