Avatar uživatele
Radek.Netik

Jak nejlépe vyčistit klávesnici?

Měl bych dotaz jak se dá nejlépe bez námahy vyčistit klávesnice?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5095 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

vzít ji, obrátit, vzhůru nohama a šterně s ní zaklepat o stůl – nečistoty a prach z ní vypadají. Pokud se ovšem jedná o důkladné vyčištění, to bez námahy bohužel nejde – to se musí celá rozebrat, očistit součástky a pak zase složit, ale výhradně za dozoru nějakého počítačového experta…
Doplňuji:
*…šetrně…

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
milky milou

udělej to jak já, kup si silikonovou a mas po problemech :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

K odstranění prachu nejlépe poslouží vysavač. Nastavte jej na malý výkon, abyste omylem nenasáli například nějaký zapomenutý šroubek, a hadicí bez nástavce vnitřek počítače vysajte. Záležet si dejte hlavně na povrchu větráků – tady se prach usazuje nejvíc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

3 varianty
1– odfotiž si rozloženie kláves, vybrať klávesy a mechanicky vyčistiť, podľa obrázku znova zložiť
2– dať vyčistiť do servisu
3– netradičné, účinné – vybrať prípadné batérie, vložiť do návlečky, vyprať. Po usušení vložiť nazad batérie a používať. Funguje to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ejoty

  1. Dá se koupit sprej na vyfouknutí prachu ( vysavačem hrozí vysátí špatně držících kláves, a nevysaje stejně vše. Splej vyfukuje pěkně do strany.
  2. jen vytrepat a vlchkým hadríkem otřít
  3. rozerat, vyndat kompletní elektroniku, vycvakat písmenka, a může i do vany (takto jsem dělal i klávesnici do které byla nalita COLA a umíval jsem i tu folii pod klávesamy. klávesnice funguje do dnes.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Doporučuji vyfoukat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pouchnatko

nejlepe to udelate tak ze vezmete hadr ale pozor mokry hadr ale musite mit vypli pocitac.a pak to utrete normalne.

Zdroj: www.seznam.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GangstaHelper

Nejúčinněji, a téměř bez námahy, klávesnici vyčistíte v myčce. (Není to vtip).

Pokud není v provozu – pod proudem – tak jí voda neublíží.

Doporučuji nějaký kratší program, před mytím z ní můžete i nějaké dropky vyklepat.

Po čištění důkladně vysušit, nechal bych ji schnout alespoň 48 hodin, pokud nemáte sušení už v myčce (i tak ale aspoň 24h).

Pokud ne, tak na topení nebo když je hodně horko, tak na sluníčku. Pokud netopíte a nesvítí slunce, tak to nedělejte (než by uschlá, mohlo by dojít ke korozi).

Návod jsem viděl v jednom videu. Vyzkoušeno. Funguje to.

Pokud nemáte myčku, můžete použít i sprchu (ale buďte důkladní).

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=F_uC­vGYherU

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek