Radek.Netik

Jak nejlépe vyčistit klávesnici?

Měl bych dotaz jak se dá nejlépe bez námahy vyčistit klávesnice?

Nejlepší odpověď
quentos

vzít ji, obrátit, vzhůru nohama a šterně s ní zaklepat o stůl – nečistoty a prach z ní vypadají. Pokud se ovšem jedná o důkladné vyčištění, to bez námahy bohužel nejde – to se musí celá rozebrat, očistit součástky a pak zase složit, ale výhradně za dozoru nějakého počítačového experta…
Doplňuji:
*…šetrně…

Další odpovědi
milky milou

udělej to jak já, kup si silikonovou a mas po problemech :D

panenka

K odstranění prachu nejlépe poslouží vysavač. Nastavte jej na malý výkon, abyste omylem nenasáli například nějaký zapomenutý šroubek, a hadicí bez nástavce vnitřek počítače vysajte. Záležet si dejte hlavně na povrchu větráků – tady se prach usazuje nejvíc.

led

3 varianty
1– odfotiž si rozloženie kláves, vybrať klávesy a mechanicky vyčistiť, podľa obrázku znova zložiť
2– dať vyčistiť do servisu
3– netradičné, účinné – vybrať prípadné batérie, vložiť do návlečky, vyprať. Po usušení vložiť nazad batérie a používať. Funguje to.

ejoty

  1. Dá se koupit sprej na vyfouknutí prachu ( vysavačem hrozí vysátí špatně držících kláves, a nevysaje stejně vše. Splej vyfukuje pěkně do strany.
  2. jen vytrepat a vlchkým hadríkem otřít
  3. rozerat, vyndat kompletní elektroniku, vycvakat písmenka, a může i do vany (takto jsem dělal i klávesnici do které byla nalita COLA a umíval jsem i tu folii pod klávesamy. klávesnice funguje do dnes.

ReHu

Doporučuji vyfoukat.

pouchnatko

nejlepe to udelate tak ze vezmete hadr ale pozor mokry hadr ale musite mit vypli pocitac.a pak to utrete normalne.

Zdroj: www.seznam.cz

GangstaHelper

Nejúčinněji, a téměř bez námahy, klávesnici vyčistíte v myčce. (Není to vtip).

Pokud není v provozu – pod proudem – tak jí voda neublíží.

Doporučuji nějaký kratší program, před mytím z ní můžete i nějaké dropky vyklepat.

Po čištění důkladně vysušit, nechal bych ji schnout alespoň 48 hodin, pokud nemáte sušení už v myčce (i tak ale aspoň 24h).

Pokud ne, tak na topení nebo když je hodně horko, tak na sluníčku. Pokud netopíte a nesvítí slunce, tak to nedělejte (než by uschlá, mohlo by dojít ke korozi).

Návod jsem viděl v jednom videu. Vyzkoušeno. Funguje to.

Pokud nemáte myčku, můžete použít i sprchu (ale buďte důkladní).

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=F_uC­vGYherU