janek66

Jak nejlépe upéct kuře s rýží (bramborem) na jednom plechu?

Máte na to nějaký váš nej recept?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Já peču kuře na zelí a bramborách v jedné zapékací míse.

Dám do misky sáček zelí -rozprostřu, na něj nakrájím brambory a položím kuře /buď celé/ nebo stehna a posolím a pokmínuji ,dám kousky másla a trošku podliji vodou a dám péct tak na 180st jakmile kuřátko začne zlátnout otočím ho a přeliji trošku vody a dopeču . Je to vynikajíci a rychlé a vše v jednom /takový eintopf/dobrou chuť
Doplňuji:
Vzkoušejte ještě Kuře naplnit syrovou směsí rýže , smetany ,rozinek a koření které máte rád . Kuře zašijte a dejte podlité péci a pochutnáte si taky k tomu zeleninový salát.

Další odpovědi
Mili @

Já to taky peču v míse z varného skla.
Nakrájím brambory na kolečka, osolím, pokmínuji a pokapu olejem a zamíchám a nahoru dám už rozporcované kuře, které si naložím třeba den předem do různého koření – záleží na chuti… A po upečení dám na chvilku pod gril, aby byla kůžička vypečená!!!! 😁