Jak nejlépe unavit kotě?

Jak nejvíce unavit kotě, které chováme v bytě? Kotě má asi 3 měsíce, přes den většinou spí ale v noci je velmi hyperaktivní, mňouká a má stále potřebu si hrát. Pár hraček má a přes den si s ní občas hrajeme ale nemáme na ní čas celý den a v noci už vůbec ne. Kotě nemáme moc dlouho a s kočky v bytě nemám moc zkušeností. Vzali jsme si jí protože jsme jí našli pohozenou a podvyživenou na ulici, takže jsme jí vlastně zachránili a rozhodli jsem si jí nechat. Nemáte někdo radu či zkušenosti s tímto problémem?

Nejlepší odpověď
Roman71

Prolézačky, škrabadla, zavěšené hračky.. ideální zábava pro nevybouřené kotě. Přes den se sice bude všude možně válet jako hadr na podlahu, ale přes noc to bude „neřízená střela“ :) ..ono si časem zvykne, až se vybouří, ale bude to nějaký čas (rok) trvat :)

Další odpovědi
jáára

Červený laser ovládaný arduinem.

Drap

Tím, že kotě unavíš problém nevyřešíš.

aliendrone

Zásadní je NENECHAT ho spát, pokud to jde. Jinak laser jak píše jáára je DOBRÝ prostředek (osobně používám laserový metr ;) :D) k utahání. Dále se prodávají „motorové myši“ a různé „samohyby“ (takové nesmysly na baterky, někdy i s dálkovým ovládáním).

Někdy postačí něco zavěsit na provázek, kotě ale obvykle brzy ztratí zájem. Musíš prostě vydržet a počkat, až „z toho vyroste“. ;) :D :D

Roman71

Kočky jsou v rané fázi života velmi aktivní a to hlavně v noci. Chce to trpělivost a dát tomu čas než se „vybouří“ a uklidní se. Jsou i takové divočejší typy koček, které jen tak „nevystydnou“ a jsou aktivní i v dospělosti :)