lida.vik

Jak nejlépe udržet čerstvou růži ve váze..?

Nejlepší odpověď
anonym

Nejblíže je nick „pokazdejinak“. Jen doplním, kromě položení do vody ve vaně se doporučuje dát do chladna, např. v květinářství uchovávají přes noc řezané květiny ve velkých lednicích – zpomaluje to fytologické procesy. A ještě jedna vyzkoušená finta, kromě cukru, lze přidat do vody i tabletku Acylpyrinu nebo nějakou jinou i starou tabletku s obdobnými složkami a minerály.
Doplňuji:
Ta lednice byla míněna samozřejmě po dobu mimo expozice (buď v noci, nebo když jsme v práci).
Jinak jsem za mlada chodil s jednou atraktivní květinářkou z kultovního květinářství Na Příkopě (v Praze), kde dělaly velkolepá aranžmá pro divadla a televizi. A tam mi holky ukázaly různé fígle co se dá s kytkama dělat a na noc dávaly do lednice opravdu i růže, ale měly více lednic s různými teplotami podle druhů.

Další odpovědi
pokazdejinak

hodně zešikma seříznout a třeba ještě rozříznout ten stonek cca 1cm i třeba do kříže – růže potřebuje sát vodu co největší plochou
pokud je už celkově povadlá, pomůže namočit jí celou do vany do studené vody
do vázy patří čerstvá, chladná voda a podle potřeby měnit
pokud nemáte prášek z květinářství, je možné přisypat tak 1–2 špetky cukru
Doplňuji:
Dr.Axl – chlad udržuje čerstvou zeleninu a růže jsou na tom samozřejmě stejně… akorát se jimi moc nepotěšíme, když je budeme schovávat v ledničce :)
do ledničky dávám přes noc vázu s tulipány – ty jsou na teplo mnohem citlivější a nezabírají tolik místa; růže jsou schopnější vydržet pokojovou teplotu, navíc z vázy trochu víc ::trčí:: takže se do té ledničky hůř vejdou ;)
když začíná být zle, putujou do vany s co nejstudenější vodou ;)
ale díky za zajímavý tip na ten acylpyrin

anonym

A take stonecky neuriznout rovne , ale sikmo. -iv-

anonym

dát do vázy vodu a prodává se na to speciální prášek, který se do té vody nasype, růže díky tomu vydrží déle čerstvá. Pokud nemáte v dostupnosti tento prášek, tak postačí voda

robosobo

voda,voda a zase voda(co jinýho,chceš si vzít s tou růží hlínu a dát jí do té vázy?…)…no ani to není blbej nápad ale můsí být bez vody(ta váza) a pak zalívat

savana

Přímo od zahradníka:růži seříznout co nejvíce na šikmo a dát do vázy hodně horkou vodu( ne studenou ,jak se uvádělo)protože se buňky teplem roztahnou a natahnou víc vody než ve studené.Navíc dát trošku kyseliny citronové jako desinfekci.