dust8

Jak nejlépe skladovat DVDčka a za jakých podmínek, aby vydržela co možná nejdéle pokud se jedná o pouhé záložní kopie?

Prostě jsem si vytvořil pár kopií u DVD, která chci mít k dispozici co nejdéle to půjde (do smrti). Tyto kopie nebudu používat pokud by budou původní disky sloužit. Když je vhodně uskladním, ale jak přesně? Tak za kolik let bych měl pro jistotu vypálit nové kopie z těchto záložních kopií?

Odpovědi
aliendrone

Vypaluj na archivační média – https://www.al­za.cz/search.htm?ex­ps=archiva%C4%8Dn%C3­%AD%20dvd&lay­outAutoChange=1 Bacha, ne každá vypalovačka to zvládá.

Edison

Výrok „pouhá záloha“ je nesmyslný… Zrovna tak záloha kopie z kopie. Záloha – archivace jsou jedny z nejsložitějších procesů obecně. Z principu – každá úroveň kopie DEGRADUJE a s původním záznamem má pak už pramálo společného. A co hůř… po mnoha a mnoha letech dojde k jedné věci: Původní způsob záznamu ztratí přehratelnost TECHNOLOGICKOU. A po ještě delší době dojde k tomu, že tomu nikdo nebude rozumět.

dubraro

Dle normy ISO TC 171/SC mají být CD-R media ukládána v prostředí s teplotou +5°C až +20°C, max. gradientem teploty 4°C/hod, relativní vlhkostí 30% až 50%, max. gradientem relativní vlhkosti 10%/hod, bez přístupu světla, organických rozpouštědel, silných magnetických a elektromagnetických polí, rentgenového a mikrovlnného záření.

aliendrone

Edison>>> To platí POUZE pro analogové typy záznamu. Např. kopie digitálního audiozáznamu bude k NEROZEZNÁNÍ od originálu (tedy pokud třeba není úmyslně či jinak zprasena apod.). ;) :D :D