Michaela.Ch

Jak nejlépe se naučit na písemnou práci rychle a zpolehlivě?

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedla jste, o který jde předmět, takže není to jednoznačné .Navíc každý má jiný způsob, jinou paměť, neučit se jen zpaměti, ale využít vztahů mezi jednotlivými poznatky. .

Číst, psát a počítat. Využít poznámky, které jste si dělala v průběhu výuky. Mnoha studentům pomáhá, když si všechno opakují pořád dokola a nahlas. Pokud to jde, zapojit i další smysly – třeba v chemii, zeměpise – představy.

Myslet i na odpočinek, posilnit se – třeba kouskem čokolády, nadýchat se čerstvého vzduchu.

Další odpovědi
TokFan

Přesně jak říká ananas, každý má jiný tip paměti. Někdo si zapamatovává, když se látku učí nazpaměť, jiný když si dělá výpisky, někomu vyhovuje když to říká (vysvětluje někomu jinému), jinému se dobře učí, když to slyší, apod.
Každý předmět se učím jinak, takové ty předměty jako jsou všechny ty -pisy (zeměpis, …) se učím tak, že si udělám prezentaci nebo výpisky a pak to vysvětluji někomu doma. Pak jsou předměty jako matematika a jazyky a ty se učím tak, že furt počítám nebo si zkouším cvičení na netu. 🙂