eimi

Jak nejlépe se bránit? Co mohu dělat? nechci se poddat, jako většina…

  • zaměstnavatel mi změnil pracovní podmínky-název funkce, místo výkonu, k podpisu pak dále přišla změna smlouvy,a já nesouhlasím, jsem tedy přesvědčena,že mám nárok odejít s odstupným, to však bude asi problém, 80% propuštěných už dotlačili do kouta na pracovní překážku 60%, já však ve skutečnosti žádnou nemám, vše je jen o špatném hospodaření firmy,nemají peníze na vyplácení a zkouší vše možné, hájí se i odbory,já chci však bojovat za to co mi náleží,i tak mne ale zajímá, pokud je člověk na té překážce a pak jde na úřad práce po vypršení překážky, podpora se vypočítává již z oněch 60% nebo z plné mzdy jež byla před uvalením překážky? máme i kolektivní smlouvu. děkuji

Nejlepší odpověď
Pájo

Vše by mělo proběhnout pouze formou písemného dodatku k Vaší původní smlouvě. Není totiž problém dodatkem upravit název funkce i místo výkonu. Mají se Vás pokusit zařadit na jinou práci odpovídající co nejvíce vaší kvalifikaci a platovému zařazení. Pokud Vaše pracoviště ruší, měli by Vás propustit pro nadbytečnost ap. a Vy tak máte nárok na odstupné.
Novou smlouvu jim nepodepisujte, je to jen jejich trik, jak se Vás levněji zbavit nebo Vás zaměstnat za horších podmínek a klidně za nižší plat.
(vlastní zkušenost)

Pošlete zaměstnavateli písemně (s dodejkou) žádost, že chcete, aby Vás i nadále zaměstnával na Vaší původní pozici. Že z Vaší strany tomu nic nebrání.

Jinak kontaktujte právní odd. ÚP ve Vašem městě a domluvte si bezplatnou konzultaci (dá se to řešit i elektronickou cestou prostřednictvím emailů).

Další odpovědi
venkovan

Těžká rada, zřejmně právník se znalostí pracovního práva. Odborový svaz zde zřejmě nefunguje.