www

Jak nejlépe připravit půlku vepřové hlavy k nedělnímu obědu?

Doplňuji:
Díky, vyzkouším. Zkoušel jsem vařenou i se zelím a knedlíkem, pečenou ale neznám 😉

Nejlepší odpověď
beer

Vyzkoušej pečenou, zkusil jsem to prvně vloni a nemá chybu – je lepší, než vařená a dokonce mi chutnala lépe, než pečené koleno.
Nech si ji rozseknout, nebo sám odřízni spodní čelist aby se vešla do pekáče. V silnějších místech maso několikrát nařízni až ke kosti, nasol, načesnekuj a pokmínuj také v těch řezech alespoň den předem. Pak posyp dno pekáče cibulí na půlkolečka, můžeš ji zastrčit i do těch řezů. Podlij hlavu deckou vody, pekáč přikryj víkem a při teplotě cca 160 stC bezstarostně peč zhruba 2,5 hod.
Kůže má barvu kmínu, je měkká, ucho není vysušené. K tomu vařený brambor politý výpekem, kyselá okurka ))

Další odpovědi
Drap

Vepřová hlava je nejlepší vařená, tak proč vymýšlet něco jiného ?

zjentek

Příspěvek smazán administrátorem.

carpediem

Příspěvek smazán administrátorem.

carpediem

Příspěvek smazán administrátorem.

www

Příspěvek smazán administrátorem.

gagaga

Příspěvek smazán administrátorem.

carpediem

Příspěvek smazán administrátorem.

carpediem

Příspěvek smazán administrátorem.

Nazdar Bazar

Příspěvek smazán administrátorem.

Drap

Příspěvek smazán administrátorem.

carpediem

Příspěvek smazán administrátorem.

Nazdar Bazar

Příspěvek smazán administrátorem.