Kepler

Jak nejlépe připevnit skleněnou polici ke kovovým konzolám?

Rozhodl jsem se vyrobit si na míru police z kouřového skla a ozdobných kovových konzol. Řeším jak ty police připevnit, nebo aspoň zabezpečit aby nespadly. Sklo o potřebném rozměru a tvaru mi snad vyřežou ve sklenářství. Díky za každý nápad či doporučení!

Nejlepší odpověď
lexx

v tom sklenářství Ti navrtají i otvory Φ řekněme 3–4 mm do tabulí skla a doma si vrtneš sám ty konzoly, provlíkleš vhodné ozdobné šroubky (nerez, mosaz…) zajistíš matkou, hotovo

Další odpovědi
Klaproth

Přilepit lepidlem na sklo a kov.

ReHu

Doplnilm lexx.
Mezi sklo a šroubky bych vložila měkčí podložku.
A pozor na dotahování.

Kepler

Nechat si navrtat otvory do skla mě taky napadlo, v konzolách už jsou, ale mám obavy z vysokých nároků na přesnost. Inspiroval mě nápad s lepením, ale nechci nevratné řešení. Tak mě napadlo trvale tvárné lepidlo, nebo tmel, takový spoj by se dal zrušit. Jenže nic takového neznám, možná znáte vy? Jo a ty kovové konzoly jsou lakované.

ReHu

A díval se na takové typy žáků?

http://eshop.de­veraux.cz/eshop-deveraux-cz/eshop/2-1-Drzaky-a-nosice-skel

Kepler

Jo, jistě. Ale jednak jim nedůvěřuju, jednak nejsou dekorativní. Chci tam tohlehttp://www­.obchodprodil­nu.cz/konzola-dekorativni-kovana-2066.html?id_var­=207534#utm_me­dium=cpc&utm_sou­rce=zbozi_cz

ReHu

Tak potom ty šroubky.
Možná by šlo tu konzoli půjčit do sklenářstvi, aby byla jistota v rozteči.
Nebo rozměr překreslit na proužek papíru a dát ten.
Předpokládám, že konzole mají rozměr stejný.

Kepler

Já se radši budu držet jednoduššího a méně riskantního řešení pomocí trvale tvárného tmelu. A ještě mě napadly proužky suchého zipu, pod kouřovým sklem nebudou moc vidět. Ale díky!