Tombik

Jak nejlépe přeložit frázi „sword in“ ve smyslu jmenování prezidenta?

(jako by pasování na rytíře, avšak hledám ten pravý výraz pro dnešní dobu)
Doplňuji:
Jedná se o americkou přísahu před předáním postu prezidenta. Celá věta zní takto: Are you ready
to be sworn in?

Nejlepší odpověď
chudst

„Pasuji vas do role prezidenta“ je divne, takze aby to melo trosku noblesu, co treba „Propujcuji vam hodnost prezidenta republiky“?
Doplňuji:
Ja bych v tom zadnou vedu nehledal: „Jste pripraven byt jmenovan prezidentem Spojenych statu americkych?“ (Pripadne jine zeme.) Kdyz se to rekne vzneseneji, tak to zni cesky blbe, jakkoliv je to anglicky noblesni.