Lukes888

Jak nejlépe opravit střechu na dřevěné kůlně?

Dobrý den. Nedávno mi silný vítr poškodil střechu na dřevěné kůlně. Jak ji nejlépe opravit tak, aby se poškození již neopakovalo?. Střecha je z klasického šindlu, a je poškozená jen ta část které se říká ,,štít". Kůlna stojí na dvoře kde výskyt takto silného větru je ojedinělý.

Odpovědi
Drap

Nevíme o jak velkou jde plochu, jak a v jakém rozsahu je střecha poškozená, neznáme použitý materiál ani sklon střechy. Svou úlohu může hrát i lokalita v které kůlna stojí. Bez těchto informací nelze ani přibližně odpovědět.
Pokud je poškozený jen šindel ve štítě, můžeš lehce nahradit běžným řezivem, popřípadě použít některý z uměle vyrábených materiálu. překližka, dřevotříska, různé stavební desky.

Radius

My máme na chatě na dřevěné kůlně lepenku IPA, je tam jen přibitá a vydrží mnoho let bez problémů, neprší tam, uvádím link:

Zdroj: https://www.gut­tashop.cz/asfal­tovy-pas-guttabit-v60-s30-.7930/?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=st%c5%99ec­ha+%7c+asfaltov%c3%a9+p%­c3%a1sy+%7c+se­arch+%7c+cz&ut­m_content=Asfal­tov%c3%a1+lepen­ka+IPA