Jak nejlépe odstranit zbytky lepidla z láhve po odstranění etikety?

Už ji mám namočenou asi týden a pořád nic :( Zkoušela sem odklakovač a benzin nebo ředidlo doma nemám. Existuje tedy něco co má každý doma?

PS: Je to skleněná láhev od brusinkové šťávy z IKEA

Nejlepší odpověď
anonym

Stačí na suché sklo benzinový čistič skvrn, zatím vždy postačoval.
V krajním případě seškrábnout ostrou žiletkou a začistit.
A i kdyby vůbec nic nepomáhalo, tak přelepit aktuální etiketou z barevné tiskárny nebo kancelářské samolepky.
Doplňuji:
Prosté odmáčení pomáhá jen u klasických lepidel na škrobovém základě, dnešní samolepící, když nepomáhá benzin, vyžadují spíše „dryáky“, jak píše tom – tetrachlor, benzen apod. Pozor u kyselin, mohly by naleptat i skleněný podklad a tím je zmatnět.

Další odpovědi
tom004

Nejlépe asi funguje tetrachlór,ale ani ten není úplně na 100%. Jenom pozor při manipulaci s ním.

Hlada

Rozpouštědlo se nedá jednoduše nahradit. Je divné, že to nešlo odlakovačem. Nejsppíš to byla nějaká ekologická náhražka. Kdyby to byl aceton, tak by to rozpustil. Lepidlo po samolepce změkne ve vysoké teplotě. Pak se dá setřít. Jestli je to latexové lepidlo, tak se dá seškrábat a zbytky vyčistit pískem na nádobí nebo Solvinou.

samicek333

možná zkusit kartáč