Jak nejlépe ochránit malé dítě před slunečními paprsky?

Ahoj, chystáme se za měsíc k moři a abych pravdu řekla, trošku se bojím toho, jak (ne) citlivě bude reagovat pokožka našeho ročního synka na sluníčko…Co všechno bych měla udělat pro to, aby jsme dovču přežili ve zdraví? Měla bych třeba „trénovat“ synovu pleť zatím u rybníka? Díky za radu.

Odpovědi
Janulka

Ahojda! Pro děti, obzvlášť ty hodně malé, bývají sluneční paprsky fakt dost nebezpečné.
Děti do jednoho roku by neměly být přímému slunečnímu záření vystavené vůbec!
Co se týče toho moře (ale i rybníka) – nezapomeň přibalit slunečník nebo by se mohl hodit plážový stan, ve kterém si synek pospí bez rizika, že by mu slunce uškodilo. Důležité je namazat mu celé tělíčko kvalitním opalovacím krémem a především (opakovaně) ramena, záda, tvář, kolena, uši, nos, chodidla.
Vyzkoušené mám i to, že bezvadné je vzít s sebou na pláž lehké bavlněné tričko, které ale nenamáčej. Suchý oděv dítě ochrání lépe než mokrý.
A veledůležitý je klobouk!

Rachel

Ahoj, k příspěvku se přidávám.. A je dobré ještě prodyšné botky k moři do vody, jsou dobré i na pláži, protože písek bývá horký..